Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rajd integracyjny za nami

Rajd integracyjny za nami Data publikacji: 31 maja 2017Około 200 uczestników stanęło na starcie III Integracyjnego Wyścigu Rowerowego odbywającego się 31 maja (środa) w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla.

Organizatorami trzeciej już edycji imprezy integrującej niepełnosprawnych z rówieśnikami są Prezydent Miasta Bytomia oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 3.

Głównym celem rajdu integracyjnego jest wdrożenie osób niepełnosprawnych do czynnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

- Niepełnosprawni biorą udział w ruchu, czy to się komuś podoba czy nie. Chcemy pokazać kierowcom, że one są pełnosprawnymi jego uczestnikami - zaznacza Mirosław Wall, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu i współorganizator rajdu. - Jednocześnie
- Jednocześnie chcemy wypromować park miejski, który jest piękny i warto się nim chwalić, spędzić tu czas wolny odpoczywając na łonie przyrody
- dodaje Wall.

Oficjalne otwarcie rajdu nastąpiło przy udziale reprezentanta władz miasta - wiceprezydent Anety Latacz, przedstawicieli bytomskiej policji oraz stowarzyszenia "Rowerowy Bytom". Następnie przyszedł czas na uroczysty, wspólny przejazd pod budynek Urzędu Miejskiego otwierający zawody. 

W wyścigu sztafet wystartowały 2-osobowe drużyny z każdej szkoły specjalnej oraz integracyjnej w Bytomiu. Pierwszy zawodnik startował na rowerze 2-kołowym, drugi - 3-kołowym. Młodsi uczestnicy z bytomskich przedszkoli wzięli udział w wyścigu na hulajnogach.

Równolegle do wyścigów na rowerach odbywały się konkurencje sportowo-rekreacyjne takie jak: slalom "znaki drogowe" rowerami 3-kołowymi, ósemka rowerem 3-kołowym, pętla rowerem 3-kołowym, wyścig żółtwi - stójka na rowerze lub hulajnogi oraz dart.

Tego dnia rozegrano konkurs na najlepiej dopingujących kibiców. Dodatkową atrakcją imprezy była obecność Sznupka - maskotki śląskiej policji.
 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.