Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rajd integracyjny za nami

Rajd integracyjny za nami Data publikacji: 31 maja 2017Około 200 uczestników stanęło na starcie III Integracyjnego Wyścigu Rowerowego odbywającego się 31 maja (środa) w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla.

Organizatorami trzeciej już edycji imprezy integrującej niepełnosprawnych z rówieśnikami są Prezydent Miasta Bytomia oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 3.

Głównym celem rajdu integracyjnego jest wdrożenie osób niepełnosprawnych do czynnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

- Niepełnosprawni biorą udział w ruchu, czy to się komuś podoba czy nie. Chcemy pokazać kierowcom, że one są pełnosprawnymi jego uczestnikami - zaznacza Mirosław Wall, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu i współorganizator rajdu. - Jednocześnie
- Jednocześnie chcemy wypromować park miejski, który jest piękny i warto się nim chwalić, spędzić tu czas wolny odpoczywając na łonie przyrody
- dodaje Wall.

Oficjalne otwarcie rajdu nastąpiło przy udziale reprezentanta władz miasta - wiceprezydent Anety Latacz, przedstawicieli bytomskiej policji oraz stowarzyszenia "Rowerowy Bytom". Następnie przyszedł czas na uroczysty, wspólny przejazd pod budynek Urzędu Miejskiego otwierający zawody. 

W wyścigu sztafet wystartowały 2-osobowe drużyny z każdej szkoły specjalnej oraz integracyjnej w Bytomiu. Pierwszy zawodnik startował na rowerze 2-kołowym, drugi - 3-kołowym. Młodsi uczestnicy z bytomskich przedszkoli wzięli udział w wyścigu na hulajnogach.

Równolegle do wyścigów na rowerach odbywały się konkurencje sportowo-rekreacyjne takie jak: slalom "znaki drogowe" rowerami 3-kołowymi, ósemka rowerem 3-kołowym, pętla rowerem 3-kołowym, wyścig żółtwi - stójka na rowerze lub hulajnogi oraz dart.

Tego dnia rozegrano konkurs na najlepiej dopingujących kibiców. Dodatkową atrakcją imprezy była obecność Sznupka - maskotki śląskiej policji.
 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.