Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rajd integracyjny

Data publikacji: 28 maja 2017Impreza odbędzie się w najbliższą środę tj. 31 maja w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Start o godz. 10.00. W wyścigu wezmą udział dzieci i młodzież z bytomskich placówek kształcenia specjalnego i integracyjnego. - Jazda na rowerze to dla większości z nas forma relaksu, oderwania się od codziennego stresu. Dla osób niepełnosprawnych jest szansą na pokonanie kolejnych życiowych barier. Jazda na rowerze, nawet takim specjalnie przystosowanym, wymaga od nich dużej odwagi i koordynacji. Dzięki tego typu inicjatywom mogą uwierzyć we własne siły – mówi Izabela Miracka, pomysłodawczyni i koordynator imprezy.

Celem akcji jest także popularyzacja bezpiecznych form uczestnictwa w ruchu drogowym przez osoby niepełnosprawne, jak również uczulenie wszystkich kierowców, by zachowywali szczególną uwagę na jezdni i byli bardziej życzliwi dla niepełnosprawnych rowerzystów. Uczestnicy III Integracyjnego Wyścigu Rowerowego spróbują swoich możliwości w trzech konkurencjach: podczas jazdy na rowerach trójkołowych, dwukołowych oraz hulajnogach. Na zwycięzców czekają medale.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.