Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Prezes BARI w Subregionie

Prezes BARI w Subregionie Data publikacji: 19 kwietnia 2016Radosław Nowakowski, Prezes Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji został Przewodniczącym Rady Konsultacyjnej przy Zarządzie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego.

Rada Konsultacyjna utworzona została 14 kwietnia br. w Gliwicach. Docelowo ma doradzać Zarządowi Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego szczególnie, w procesach związanych z wdrażaniem i ewaluacją wydatkowania funduszy unijnych, w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych (ZIT). Głównym zadaniem Rady będzie także wspieranie Zarządu Związku w rozwiązywaniu problemów strategicznych oraz włączanie  partnerów społecznych w realizację przedsięwzięć w ramach wsparcia ZIT, którego budżet na lata 2014 – 2023 sięga blisko 800 milionów euro.

Rada Konsultacyjna ds. ZIT oficjalnie zainaugurowana zostanie w czerwcu br. podczas zebrania Zarządu Związku Subregionu Centralnego /w skład Subregionu Centralnego wchodzą podregiony:  bytomski, gliwicki, katowicki, sosnowiecki i tyski/

Do tego czasu przygotowany zostanie m.in. regulamin organizacyjny Rady, harmonogram i plan działań.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.