Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rada Konsultacyjna ds. wdrażania funduszy ZIT podsumowała swoją półroczną działalność

Rada Konsultacyjna ds. wdrażania funduszy ZIT podsumowała swoją półroczną działalność Data publikacji: 21 grudnia 2016Rada Konsultacyjna ds. wdrażania funduszy ZIT podsumowała swoją półroczną działalność. Wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane. Wnioski o dofinansowanie w ramach funduszy ZIT na 2016 rok - złożono - mówi Dariusz Stankiewicz, Wiceprezes Zarządu Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

Do końca roku musimy tylko ukończyć bazę podmiotów z którymi instytucje reprezentowane w Radzie współpracują. Baza pozwoli upowszechnić informacje o możliwościach współpracy, czyli na przykład wspólnego składania wniosku o dofinansowanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie szeroka sieć współpracy między podmiotami z całego Subregionu Centralnego – dodaje Dariusz Stankiewicz, 

Przed nami kolejny rok wzmożonej działalności. Wśród głównych zadań Rady na 2017 rok znalazło się między innymi: publikacja aktualności ZIT za pośrednictwem portalu ngo.slaskie.pl, włączanie do współpracy ciał opiniodawczo-doradczych (np. rad młodzieżowych, rad seniorów) oraz monitorowanie zatwierdzanych przez samorządy programów rewitalizacji – dodał Radosław Nowakowski, Prezes Zarządu Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.
 
Przypomnijmy. Rada Konsultacyjna utworzona została 14 kwietnia br. w Gliwicach. Docelowo ma doradzać Zarządowi Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego szczególnie, w procesach związanych z wdrażaniem i ewaluacją wydatkowania funduszy unijnych, w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych (ZIT). Głównym zadaniem Rady jest wspieranie Zarządu Związku w rozwiązywaniu problemów strategicznych oraz włączanie partnerów społecznych w realizację przedsięwzięć w ramach wsparcia ZIT, którego budżet na lata 2014 – 2023 sięga blisko 800 milionów euro. Przewodniczącym Rady jest Radosław Nowakowski, Prezes Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.
 
Posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. wdrażania funduszy ZIT – podsumowujące półroczną działalność odbyło się w Bytomiu z inicjatywy Przewodniczącego Rady - Radosława Nowakowskiego. Gościem spotkania był Andrzej Panek, I Zastępca Prezydenta Bytomia, który w swoim wystąpieniu poinformował Radę o przebiegu prac nad bytomskim Gminnym Programem Rewitalizacji oraz wyraził zadowolenie z zaangażowania organizacji pozarządowych w proces zagospodarowania funduszy europejskich w ramach bytomskiej rewitalizacji.

Rada omówiła także plan pracy i szkoleń na przyszły rok. Założenia harmonogramu naboru wniosków o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na 2017 r. przedłożyła Marta Jasińska-Dołęga, Przedstawiciel Biura Związku Subregionu Centralnego.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.