Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie Data publikacji: 19 czerwca 2017W najbliższą sobotę, 24 czerwca zapowiada się kolejna odsłona akcji społecznej "Pucuj Glancuj Bytom". Tym razem bytomianie posprzątają okolice przystanku tramwajowego na Zamłyniu. Do wspólnej akcji zaprasza też Irmela Mensah-Schramm - znana z oczyszczania miast z nazistowskich, antysemickich i rasistowskich graffiti.

"Pucuj, glancuj Bytom" jest kampanią społeczną mającą zmienić wizerunek naszego miasta i zaktywizować mieszkańców. Kampania odnosi się do wzorców typowo śląskich, wiążących się z tradycyjnym śląskim porządkiem.

Już kilka miesięcy temu grupa bytomian postanowiła uporać się ze śmierdzącym problemem właśnie w ramach akcji. Na ulicach Bytomia pojawiły się wówczas plakaty zachęcające bytomian do sprzątania po swoich psach.

Społecznicy rozwiesili plakaty przedstawiające prosty komiks ze śląskim hasłem "Kupy swego psioka sprzątej do hasioka". Akcja miała zmobilizować właścicieli psów, by wychodząc z nimi na spacer zabierali ze sobą woreczki, dzięki którym szybko można usunąć odchody.

Inicjatorem kampanii, w którą włączyło się wiele stowarzyszeń jest Miasto dla Mieszkańców Bytom.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Miasto dla Mieszkańców Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.