Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie Data publikacji: 19 czerwca 2017



W najbliższą sobotę, 24 czerwca zapowiada się kolejna odsłona akcji społecznej "Pucuj Glancuj Bytom". Tym razem bytomianie posprzątają okolice przystanku tramwajowego na Zamłyniu. Do wspólnej akcji zaprasza też Irmela Mensah-Schramm - znana z oczyszczania miast z nazistowskich, antysemickich i rasistowskich graffiti.

"Pucuj, glancuj Bytom" jest kampanią społeczną mającą zmienić wizerunek naszego miasta i zaktywizować mieszkańców. Kampania odnosi się do wzorców typowo śląskich, wiążących się z tradycyjnym śląskim porządkiem.

Już kilka miesięcy temu grupa bytomian postanowiła uporać się ze śmierdzącym problemem właśnie w ramach akcji. Na ulicach Bytomia pojawiły się wówczas plakaty zachęcające bytomian do sprzątania po swoich psach.

Społecznicy rozwiesili plakaty przedstawiające prosty komiks ze śląskim hasłem "Kupy swego psioka sprzątej do hasioka". Akcja miała zmobilizować właścicieli psów, by wychodząc z nimi na spacer zabierali ze sobą woreczki, dzięki którym szybko można usunąć odchody.

Inicjatorem kampanii, w którą włączyło się wiele stowarzyszeń jest Miasto dla Mieszkańców Bytom.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Miasto dla Mieszkańców Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.