Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie Data publikacji: 19 czerwca 2017W najbliższą sobotę, 24 czerwca zapowiada się kolejna odsłona akcji społecznej "Pucuj Glancuj Bytom". Tym razem bytomianie posprzątają okolice przystanku tramwajowego na Zamłyniu. Do wspólnej akcji zaprasza też Irmela Mensah-Schramm - znana z oczyszczania miast z nazistowskich, antysemickich i rasistowskich graffiti.

"Pucuj, glancuj Bytom" jest kampanią społeczną mającą zmienić wizerunek naszego miasta i zaktywizować mieszkańców. Kampania odnosi się do wzorców typowo śląskich, wiążących się z tradycyjnym śląskim porządkiem.

Już kilka miesięcy temu grupa bytomian postanowiła uporać się ze śmierdzącym problemem właśnie w ramach akcji. Na ulicach Bytomia pojawiły się wówczas plakaty zachęcające bytomian do sprzątania po swoich psach.

Społecznicy rozwiesili plakaty przedstawiające prosty komiks ze śląskim hasłem "Kupy swego psioka sprzątej do hasioka". Akcja miała zmobilizować właścicieli psów, by wychodząc z nimi na spacer zabierali ze sobą woreczki, dzięki którym szybko można usunąć odchody.

Inicjatorem kampanii, w którą włączyło się wiele stowarzyszeń jest Miasto dla Mieszkańców Bytom.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Miasto dla Mieszkańców Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.