Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie

Pucuj Glancuj zawita na Zamłynie Data publikacji: 19 czerwca 2017W najbliższą sobotę, 24 czerwca zapowiada się kolejna odsłona akcji społecznej "Pucuj Glancuj Bytom". Tym razem bytomianie posprzątają okolice przystanku tramwajowego na Zamłyniu. Do wspólnej akcji zaprasza też Irmela Mensah-Schramm - znana z oczyszczania miast z nazistowskich, antysemickich i rasistowskich graffiti.

"Pucuj, glancuj Bytom" jest kampanią społeczną mającą zmienić wizerunek naszego miasta i zaktywizować mieszkańców. Kampania odnosi się do wzorców typowo śląskich, wiążących się z tradycyjnym śląskim porządkiem.

Już kilka miesięcy temu grupa bytomian postanowiła uporać się ze śmierdzącym problemem właśnie w ramach akcji. Na ulicach Bytomia pojawiły się wówczas plakaty zachęcające bytomian do sprzątania po swoich psach.

Społecznicy rozwiesili plakaty przedstawiające prosty komiks ze śląskim hasłem "Kupy swego psioka sprzątej do hasioka". Akcja miała zmobilizować właścicieli psów, by wychodząc z nimi na spacer zabierali ze sobą woreczki, dzięki którym szybko można usunąć odchody.

Inicjatorem kampanii, w którą włączyło się wiele stowarzyszeń jest Miasto dla Mieszkańców Bytom.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc Miasto dla Mieszkańców Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.