Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2019, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Puchar Europy dla bytomskiego karateki

Puchar Europy dla bytomskiego karateki Data publikacji: 11 czerwca 2018Kolejny rewelacyjny start zanotował reprezentant MUKS Ippon Bytom – Michał Sowa. Tym razem nasz karateka podczas VIII Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate w Gdańsku i Sopocie wywalczył Puchar Europy, pokonując dawnych mistrzów świata z Litwy i Ukrainy.

Turniej od początku był pełen niespodzianek, jednak bytomianin pewnie wygrał walki eliminacyjne zostawiając w pokonanym polu między innymi byłego mistrza świata Mantasa Cibulskisa z Litwy. O awansie do finałowego pojedynku decydowała runda kata (układy formalne), w której Michał Sowa wypadł bardzo dobrze i razem z wielokrotnym mistrzem świata juniorów i młodzieżowców – a w tym roku debiutujący w kategorii seniorów - Yevhenem Buzinskiym z Ukrainy awansował do finałowego pojedynku.

W finale  reprezentant Ukrainy dwukrotnie wychodził na prowadzenie i dwukrotnie Michał odrabiał straty. Ostatecznie po 3 rundach był remis i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej lepiej zaprezentował się bytomianin i to ostatecznie bytomski karateka cieszył się ze zdobytego Pucharu Europy.

Zawsze, kiedy jadę na zawody, nawet kiedy nie jestem faworytem, a inni zawodnicy wydają się ode mnie zdecydowanie lepsi, wierzę w to, że wygram – mówił po zawodach Michał Sowa. W tegorocznym Pucharze Europy konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, było dużo niespodzianek, przez całe zawody nie miałem ani jednej łatwej walki i dlatego to zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej, a radość jest jeszcze większa – dodał bytomski karateka.

Z kolei na XVIII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 wystartowała 16-osobowa reprezentacja MUKS Bytom. Wśród naszych zawodników najlepiej spisali się w kategorii kata drużynowego chłopców (Adriano Antoniewicz, Dawid Janta i Kacper Pogoda) oraz w enbu (Magdalena Różyło i Czarek Palimąka), którzy wywalczyli srebrne medale.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.