Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przyszli projektanci dali popis swoich umiejętności

Przyszli projektanci dali popis swoich umiejętności Data publikacji: 7 czerwca 2017We wtorek Teatr Rozbark zamienił się w wybieg. II Bytomski Festiwal Mody i Stylizacji wyłonił najbardziej utalentowanych młodych projektantów z naszego regionu. Na scenie teatru prezentowały się modelki zarówno w wygodnych, zwiewnych sukienkach nadających się na codzienne wyjścia, jak i ekstrawaganckich stylizacjach. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

Geometryczne wzory na sukienkach, spódnica wykonana z plastikowych kubków, stroje indyjskie z charakterystycznymi szarawarami, stroje chińskie doskonale podkreślające figurę - to tylko niektóre z całej gamy pomysłów uczniów.

W ramach festiwalu, poza programem artystycznym przygotowanym przez uczniów i pokazem mody  odbył się finał dwóch konkursów plastycznych: „Kultury świata” i  „4 żywioły”.

Finaliści pierwszego z nich prezentowali przygotowane przez siebie stylizacje na wybiegu, natomiast wszystkie nadesłane prace plastyczne inspirowane tematem „4 żywioły” pokazano na wystawie, którą mogła podziwiać zebrana w teatrze publiczność.

Prace skrupulatnie oceniało jury, w skład których wchodzili: Mariusz Kałamaga - absolwent  ZSAEiO, Adam Urbańczyk (WST), Ewa Łesek – Zakłady Norman, Jolanta Szczurek, Urszula Lison – Zakłady Odzieżowe Tarnowskie Góry, Magda Pogorzelska – Anderko - projektantka, Aleksandra Maczuga – Pracownia Fio oraz Aleksandra Herisz.

Podczas finału festiwalu klasa policyjna wykonała reprezentacyjną musztrę, która zakończyła się pokazem kolekcji „Miss Army”. Kolekcje zostały uszyte przez uczennice w Bytomskim Ośrodku Edukacji pod czujnym okiem nauczycieli.

Nagrody jury w konkursie na projekt stroju awangardowego „4 żywioły” zdobyli: Karolina Bukwald z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7  Bytom- Gimnazjum nr 3 (I miejsce), Wiktoria Chamera z Gimnazjum nr 1 w Bytomiu (II miejsce) oraz Emilia Baron z Gimnazjum nr 9 w Bytomiu (III miejsce).

W konkursie stylizacji „Kultury świata” I miejsce zajęła Aleksandra Grad z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radzionkowie, II miejsce - Magdalena Holfeld z tego samego gimnazjum, a III miejsce  Natalia Troczyńska z Gimnazjum nr 9 w Bytomiu.

Podczas festiwalu wręczono także wyróżnienia. Magda Pogorzelska-Anderko doceniła Zofię Kupczak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radzionkowie, a Aleksandra Maczuga – Pracownie Fio przyznała dwa wyróżnienia. Jedno za pomysłową kreację dla Kingi Kuchny z Zespołu Szkół w Rogoźniku oraz za najbardziej kolorową kreację dla Emilii Baron z  Gimnazjum nr 9 w Bytomiu.

Oprócz przedstawicieli z branży swoje opinie mogła wyrazić również publiczność.

W konkursie na projekt stroju awangardowego „4 żywioły” najwyższe miejsce na podium zajęła Natalia Kestner z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radzionkowie, II miejsce przypadło w udziale Wiktorii Drygowskiej z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich, a trzecie Wiktorii Chamerze z Gimnazjum nr 1 w Bytomiu.

W konkursie stylizacji „Kultury świata” I miejsce zajęła Zofia Kupczak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radzionkowie, drugie Magdalena Holfeld z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radzionkowie, natomiast trzecie - Aleksandra Grad z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radzionkowie.

Patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.