Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przypominamy. Dzisiaj i jutro zmiany w kursowaniu tramwajów!

Przypominamy. Dzisiaj i jutro zmiany w kursowaniu tramwajów! Data publikacji: 4 lutego 2017W związku z trwającą budową przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową, dzisiaj i jutro /4 i 5 lutego/ nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji tramwajowej w Bytomiu.

Zmiany w organizacji ruchu tramwajowego nastąpią 4 lutego od godz. 5.30 i potrwają do 5 lutego do godz. 22.00. W związku ze zmianami:
·    Linia tramwajowa nr 19 będzie kursować na trasie Katowice Pl. Wolności – Bytom Szkoła Medyczna;
·    Linie nr: 5, 7, 9, 30 i 38 nie wykonają kursów wyjazdowych i zjazdowych na trasie Stroszek zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego;
·    Linia nr 49 kursować będzie na trasie Stroszek zajezdnia – Stroszek Kopalnia;
·  Na trasie Bytom Urząd Miasta – Stroszek Kopalnia zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-19 kursującą z częstotliwością co 15 minut, obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe: Stroszek Kopalnia – Dąbrowa Miejska Centrum Handlowe – Dąbrowa Miejska – Dąbrowa Leśna – Odrzańska – Fałata – Strzelców Bytomskich – Wrocławska – Bytom Urząd Miasta (przystanek tymczasowy na ul. Chrzanowskiego przed przejazdem przez torowisko).

Uwaga: Nie będą obsługiwane przystanki tramwajowe Dąbrowa Miejska Węglowa, Bytom Piłkarska i Bytom Olimpijska w obydwu kierunkach.

W celu uzupełnienia oferty przewozowej, wynikającej z braku technicznej możliwości obsługi części przystanków tramwajowych przez autobusy komunikacji zastępczej, zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 39 kursująca na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Stroszek Centrum Handlowe, obsługiwana taborem dwukierunkowym w obydwu kierunkach według specjalnego rozkładu jazdy (na odcinku Bytom Olimpijska – Centrum Handlowe, kursująca jednym torem - prawym w kier. Centrum Handlowego).

W nocy z dnia 4 na 5 lutego kursy autobusów komunikacji zastępczej z przystanku Stoszek Kopalnia o godz. 23:19, 00:19, 01:19, 02:19, 03:19, 03:49, 04:19, 04:49 i 05:23 zostaną wydłużone do Placu Sikorskiego (od przystanku Bytom Strzelców Bytomskich autobus będzie obsługiwał następujące przystanki: Bytom Dworzec, dalej ul. Powstańców Warszawskich, Bytom Moniuszki – tramwajowy, Bytom Plac Sikorskiego).

Więcej informacji można uzyskać na stronie KZK GOP

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.