Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum Data publikacji: 12 maja 2017Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Akcja to nie tylko promocja aktywnego stylu życia poprzez sport oraz zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Każde z rywalizujących miast walczy o pulę środków pieniężnych, których wysokość uzależniona jest od zajętego miejsca. Pieniądze te trafiają później do wyznaczonych przez miasta organizacji charytatywnych.

W akcji bierze udział pięć miast - Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław i Zabrze. Mieszkańcy tych miejscowości po raz kolejny rozpoczęli rywalizację, która potrwa do września. Jej celem jest zebranie jak największej ilości watogodzin. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon i wybrać miasto oraz formę rekreacji (bieg, jazda na rowerze, nordic walking). W czasie treningu, włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry, które automatycznie przelicza na energię, liczoną w watogodzinach. Kiedy akcja zostanie zakończona, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdym z pięciu miast. Jej wysokość jest uzależniona od miejsca w rankingu miast, czyli od nas samych. Im więcej kilowatogodzin, tym wyższa pozycja miasta w rankingu. Dla zwycięskiego miasta w tym roku przewidziano 30 tysięcy zł. Drugie w kolejności miasto otrzyma 20 tys. zł, zaś kolejne odpowiednio – 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Podczas ubiegłorocznej akcji wzięło w niej udział około 620 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli ponad 178 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 10 megawatogodzin energii i zajęcie 2. miejsca w ogólnej klasyfikacji. Dzięki zaangażowaniu bytomian, Fortum przekazało wówczas na rzecz organizacji IOGT Polska darowiznę w wysokości 20 tys. zł. Warto również dodać, że wytworzenie ponad 10 megawatogodzin energii umożliwiłoby pięciokrotne okrążenie Ziemi wzdłuż równika!

W 2015 roku nasze miasto również zajęło 2. miejsce. Wówczas bytomianie pokonali dystans 285 093 km, co przełożyło się na 15 843 588 Wh.

W tym roku bytomianie będą zbierać watogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Organizacja zrzesza dorosłych i dzieci niepełnosprawne z dysfunkcjami narządu wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym. Głównym celem działalności Koła jest objęcie opieką i wsparciem wszystkich osób, które straciły lub tracą wzrok, nauczanie ich samodzielnego funkcjonowania oraz przeciwdziałanie izolacji i poczuciu osamotnienia przez włączenie w aktywny nurt życia społeczno-zawodowego. Środki finansowe uzyskane przez organizację w ramach projektu Honorowy Dawca Energii Fortum zostaną przeznaczone na remont świetlicy terapeutycznej.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Akcja potrwa do 30 września, a ranking miast biorących w niej udział znajdziecie
tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.