Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przyjemne z pożytecznym i szczypta ... żalu

Przyjemne z pożytecznym i szczypta ... żalu Data publikacji: 29 listopada 2017



Żalu, bo to już ostatnie warsztaty dla młodzieży w ramach cyklu spotkań dotyczących rewitalizacji widzianej oczami młodych ludzi.
Pożyteczne, bo nie tylko nauczyli się właściwie przeprowadzać badania ankietowe, prezentować je i analizować ich wyniki, ale i podzielili się swoimi trafnymi spostrzeżeniami na temat potrzeb rewitalizacyjnych w Bytomiu. Pokazali, że problemy ich miasta nie są im obojętne i że każdy może zostać bohaterem swojego podwórka. Przyjemne, bo Młodzi Badacze Społeczni w każdej aktywności umieją się bawić i cieszyć nie tylko z otrzymanych dyplomów i nagród.

Podczas dwóch pierwszych spotkań o charakterze diagnostycznym młodzież dowiadywała się czym jest rewitalizacja, jakie są potrzeby i sposoby walki z problemami, przygotowała badanie ankietowe w którym grupę badawczą stanowili ich znajomi, bliscy i rodziny. Stworzyli mapę mentalną, na której zaznaczali konkretne miejsca ze wskazanymi problemami oraz miejsca, które szczególnie cenią i lubią. Dwa kolejne poświęcone były ocenie i pomysłom wynikającym z przeprowadzonego badania. Powstała baza osób zaangażowanych, chętnych do poprawy swojego najbliższego otoczenia, podwórek, ulic.

Zajęcia przybrały ciekawą, interaktywną formę. Dzieci nauczyły się jak niestandardowo można prezentować wyniki swojej pracy, nie bazując jedynie na słowie pisanym i wykresach, ale np. przy pomocy ikonografiki czy filmików.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali nagrody (gry planszowe) oraz dyplomy, a najbardziej zaangażowani tytuł Młodego Badacza Społecznego.

A wszystko działo się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, w ramach jednego z zadań Projektu Pilotażowego pn. „Wdrażanie działań stymulujących szerokie zastosowanie narzędzi partycypacji społecznej w rewitalizacji”. Organizatorem warsztatów było Centrum Doradztwa Strategicznego.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: fot. arc UM Bytom/ Centrum Doradztwa Strategicznego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.