Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przyjemne z pożytecznym i szczypta ... żalu

Przyjemne z pożytecznym i szczypta ... żalu Data publikacji: 29 listopada 2017Żalu, bo to już ostatnie warsztaty dla młodzieży w ramach cyklu spotkań dotyczących rewitalizacji widzianej oczami młodych ludzi.
Pożyteczne, bo nie tylko nauczyli się właściwie przeprowadzać badania ankietowe, prezentować je i analizować ich wyniki, ale i podzielili się swoimi trafnymi spostrzeżeniami na temat potrzeb rewitalizacyjnych w Bytomiu. Pokazali, że problemy ich miasta nie są im obojętne i że każdy może zostać bohaterem swojego podwórka. Przyjemne, bo Młodzi Badacze Społeczni w każdej aktywności umieją się bawić i cieszyć nie tylko z otrzymanych dyplomów i nagród.

Podczas dwóch pierwszych spotkań o charakterze diagnostycznym młodzież dowiadywała się czym jest rewitalizacja, jakie są potrzeby i sposoby walki z problemami, przygotowała badanie ankietowe w którym grupę badawczą stanowili ich znajomi, bliscy i rodziny. Stworzyli mapę mentalną, na której zaznaczali konkretne miejsca ze wskazanymi problemami oraz miejsca, które szczególnie cenią i lubią. Dwa kolejne poświęcone były ocenie i pomysłom wynikającym z przeprowadzonego badania. Powstała baza osób zaangażowanych, chętnych do poprawy swojego najbliższego otoczenia, podwórek, ulic.

Zajęcia przybrały ciekawą, interaktywną formę. Dzieci nauczyły się jak niestandardowo można prezentować wyniki swojej pracy, nie bazując jedynie na słowie pisanym i wykresach, ale np. przy pomocy ikonografiki czy filmików.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali nagrody (gry planszowe) oraz dyplomy, a najbardziej zaangażowani tytuł Młodego Badacza Społecznego.

A wszystko działo się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, w ramach jednego z zadań Projektu Pilotażowego pn. „Wdrażanie działań stymulujących szerokie zastosowanie narzędzi partycypacji społecznej w rewitalizacji”. Organizatorem warsztatów było Centrum Doradztwa Strategicznego.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: fot. arc UM Bytom/ Centrum Doradztwa Strategicznego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.