Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Przyjdź i zobacz najlepszych kolarzy na świecie!

Przyjdź i zobacz najlepszych kolarzy na świecie! Data publikacji: 4 lipca 2016



Trwa wielkie odliczanie do jednej z największych imprez kolarskich na świecie  – 73. Tour de Pologne. Już za kilka dni, 12 lipca rozpoczną zmagania najlepsi kolarze, którzy dzień później 13 lipca zaprezentują się w Bytomiu, gdzie będą walczyć o punkty w klasyfikacji „Premii Specjalnej”.

Tour de Pologne do naszego miasta zawita po prawie 70. latach. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku. II etap liczący 153 km długości rozpocznie się w Tarnowskich Górach, a zakończy w Katowicach. Kolarze przejadą z Tarnowskich Gór przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie do Katowic. Drugi dzień rywalizacji kolarzy w wyścigu Tour de Pologne to klasyczny płaski etap, na którym główne role powinni odgrywać sprinterzy. Kolarze wystartują z Tarnowskich Gór i pojadą na południe odkrywając malownicze oblicze Górnego Śląska. Po drodze powalczą na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich oraz na Premii Specjalnej w Bytomiu /meta będzie się znajdować na Placu Jana III Sobieskiego/.

Przez Bytom najlepsi kolarze przejadą głównymi drogami miasta: Dworską, Powstańców Śląskich, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, pl. Jana III Sobieskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, pl. Wolskiego, Łagiewnicką, Świętochłowicką, Świętego Piotra i Tulipanów. Wyścig do Bytomia zawita około 16.10, jednak już od 12.00 na Placu Jana III Sobieskiego /meta premii specjalnej/ będzie trwała impreza towarzysząca wyścigowi kolarskiemu. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i dorośli. Będzie można nie tylko oznakować swój rower, wziąć udział w licznych zabawach i grach, ale również zapoznać się z zawodem policjanta i strażaka czy zajrzeć do środka wozu policyjnego i strażackiego Nie zabraknie także słodkości i konkursów z nagrodami.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbędzie się pod hasłem „Szlakiem historii”. Zaprezentowane zostaną miasta, które odegrały w historii naszego kraju szczególne znaczenie. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć Bytomia, jednego z najstarszych miast w Polsce, które prawa miejskie otrzymało w 1254 roku.

Więcej o wyścigu kolarskim w specjalnej zakładce TOUR DE POLOGNE

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szymon Gruchalski/www.tourdepologne.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.