Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów

Gmina Bytom realizuje projekt pn. „Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów” w ramach Działania 6.2 Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów oraz powstawanie nowych terenów inwestycyjnych, Poddziałania 6.2.2 Wsparcie działań studyjno – koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych.

Kwota wsparcia wynosi 335,7 tys. zł przy całkowitym koszcie realizacji projektu 485,8 tys. zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Bytom, która w drodze przetargu wyłoniła wykonawcę zadania – firmę An Archi.

Głównym celem niniejszego projektu
jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej terenu położonego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów poprzez jego kompleksowe opisanie, a przez to możliwość lepszego zaprezentowania go potencjalnym inwestorom.

Projekt dotyczy terenu zlokalizowanego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów. To nieruchomość gruntowa, niezabudowana, składająca się z działek Gminy Bytom i Skarbu Państwa, będących we władaniu Prezydenta Miasta Bytomia o łącznej powierzchni 23,7 ha.

Teren ten położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88 oraz III etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej, a także w odległosci ok. 4 km od węzła Bytom autostrady A1. Skomunikowana jest od ul. Elektrownia oraz ul. Racjonalizatorów.

Projekt przewiduje realizację następującego zestawu działań:

1. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej oraz analizy kosztową uzbrojenia.
2. Opracowanie kompleksowych badań geologiczno- inżynierskich, w tym określenia warstw geologicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych.
3. Dokumentacja techniczna i projektowo-budowlana uzbrojenia terenu.
4. Opracowanie projektu makroniwelacji oraz analizy kosztowej makroniwelacji.
5. Opracowanie informacji o klimacie inwestycyjnym.
6. Projekty doradczo-promocyjne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

innowacyjna.jpg

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.