Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2018, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów

Gmina Bytom realizuje projekt pn. „Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów” w ramach Działania 6.2 Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów oraz powstawanie nowych terenów inwestycyjnych, Poddziałania 6.2.2 Wsparcie działań studyjno – koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych.

Kwota wsparcia wynosi 335,7 tys. zł przy całkowitym koszcie realizacji projektu 485,8 tys. zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Bytom, która w drodze przetargu wyłoniła wykonawcę zadania – firmę An Archi.

Głównym celem niniejszego projektu
jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej terenu położonego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów poprzez jego kompleksowe opisanie, a przez to możliwość lepszego zaprezentowania go potencjalnym inwestorom.

Projekt dotyczy terenu zlokalizowanego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów. To nieruchomość gruntowa, niezabudowana, składająca się z działek Gminy Bytom i Skarbu Państwa, będących we władaniu Prezydenta Miasta Bytomia o łącznej powierzchni 23,7 ha.

Teren ten położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88 oraz III etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej, a także w odległosci ok. 4 km od węzła Bytom autostrady A1. Skomunikowana jest od ul. Elektrownia oraz ul. Racjonalizatorów.

Projekt przewiduje realizację następującego zestawu działań:

1. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej oraz analizy kosztową uzbrojenia.
2. Opracowanie kompleksowych badań geologiczno- inżynierskich, w tym określenia warstw geologicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych.
3. Dokumentacja techniczna i projektowo-budowlana uzbrojenia terenu.
4. Opracowanie projektu makroniwelacji oraz analizy kosztowej makroniwelacji.
5. Opracowanie informacji o klimacie inwestycyjnym.
6. Projekty doradczo-promocyjne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

innowacyjna.jpg

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.