Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów

Gmina Bytom realizuje projekt pn. „Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu – ulice Elektrownia i Racjonalizatorów” w ramach Działania 6.2 Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów oraz powstawanie nowych terenów inwestycyjnych, Poddziałania 6.2.2 Wsparcie działań studyjno – koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych.

Kwota wsparcia wynosi 335,7 tys. zł przy całkowitym koszcie realizacji projektu 485,8 tys. zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Bytom, która w drodze przetargu wyłoniła wykonawcę zadania – firmę An Archi.

Głównym celem niniejszego projektu
jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej terenu położonego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów poprzez jego kompleksowe opisanie, a przez to możliwość lepszego zaprezentowania go potencjalnym inwestorom.

Projekt dotyczy terenu zlokalizowanego w Bytomiu w rejonie ulic Elektrownia i Racjonalizatorów. To nieruchomość gruntowa, niezabudowana, składająca się z działek Gminy Bytom i Skarbu Państwa, będących we władaniu Prezydenta Miasta Bytomia o łącznej powierzchni 23,7 ha.

Teren ten położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88 oraz III etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej, a także w odległosci ok. 4 km od węzła Bytom autostrady A1. Skomunikowana jest od ul. Elektrownia oraz ul. Racjonalizatorów.

Projekt przewiduje realizację następującego zestawu działań:

1. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej oraz analizy kosztową uzbrojenia.
2. Opracowanie kompleksowych badań geologiczno- inżynierskich, w tym określenia warstw geologicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych.
3. Dokumentacja techniczna i projektowo-budowlana uzbrojenia terenu.
4. Opracowanie projektu makroniwelacji oraz analizy kosztowej makroniwelacji.
5. Opracowanie informacji o klimacie inwestycyjnym.
6. Projekty doradczo-promocyjne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

innowacyjna.jpg

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.