Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Przy dźwiękach greckiej buzuki

Przy dźwiękach greckiej  buzuki Data publikacji: 13 lipca 2017Klasyczne pieśni greckie, utwory oparte na motywach orientalnych, a także duża dawka żywiołowej muzyki współczesnej to repertuar niedzielnego /16 lipca/ koncertu z cyklu Muzyka Narodów na plenerowej scenie w parku.

Tego dnia wystąpi Karina Skrzeszewska, sopranistka związana m.in. z Operą Śląską, gdzie zadebiutowała w tytułowej partii „Łucji z Lammermoor” Donizettiego. Za tę oraz późniejszą rolę Dziewczyny w widowiskowej realizacji "Carmina Burana", została uhonorowana prestiżową nagrodą Złotej Maski w kategorii najlepszej roli wokalno-aktorskiej.

Artystka, której rodzina ma greckie korzenie, od wielu lat jest ambasadorem greckiej kultury. Aktywnie działa we Wrocławskim Towarzystwie Greków w Polsce „Odysseas”. Jest inicjatorką i realizatorką wielu przedsięwzięć artystycznych propagujących kulturę i sztukę Grecji.

Podczas niedzielnego koncertu sopranistce towarzyszyć będzie zespół Zorba. W jego repertuarze znajdują się największe przeboje współczesnej i ludowej muzyki greckiej, a także utwory oparte na motywach orientalnych. Artyści grają na buzukach - oryginalnych narodowych instrumentach greckich.

Początek koncertu o 16.00. Wstęp wolny.

Autor: AK
Zdjęcia: www.przystantworcza.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.