Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Przegrana Polonii z Radomiakiem

Przegrana Polonii z Radomiakiem Data publikacji: 16 kwietnia 2017

Piłkarze Polonii Bytom przegrali w sobotę /15 kwietnia/ u siebie z Radomiakiem Radom 0:3. Pierwszą bramkę goście strzelili już w 5. minucie meczu, a niebiesko-czerwoni kończyli mecz w dziesiątkę.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 5. minucie Michał Grudniewski. W 21. minucie czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Polonii Marek Szyndrowski, a dwie minuty później na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Leandro. Wynik spotkania na 3:0 dla Radomiaka ustalił w 88. minucie Szymon Stanisławski.

Dla Polonii Bytom była to piętnasta przegrana w sezonie 2016/2017. W tabeli Poloniści zajmują ostatnie miejsce /przypomnijmy, że decyzją PZPN zostało odjęte Polonii osiem punktów/, z dorobkiem  19. punktów. Do bezpiecznej strefy niebiesko-czerwoni tracą już siedem punktów.

Kolejny mecz nasi zagrają na wyjeździe 22 kwietnia z zajmującą trzecie miejsce w tabeli II ligi - Puszczą Niepołomice.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archwium UM Bytom/Hubert Klimek