Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Przegrana po zaciętym meczu

Przegrana po zaciętym meczu Data publikacji: 18 sierpnia 2016Oldboje Szombierek Bytom, którzy zagrali towarzyskie spotkanie z okazji „Gorolskiego Święta” w Jabłonkowie, po zaciętym meczu ulegli Orłom Zaolzia 3:5. Nasz zespół wziął udział w imprezie na zaproszenie Polaków zamieszkujących Śląsk Cieszyński.

Mecz piłkarski jest jedną z atrakcji „Gorolskiego Święta”, które wpisuje się w obchodzony po obu stronach rzeki Olzy – Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tradycja piłkarskiego meczu podczas święta sięga 2003 roku. Co roku zapraszane są drużyny z Polski i Słowacji, które rozgrywają mecz z zespołem oldbojów Orła Zaolzia. W ubiegłych latach gościły tam drużyny z: Bielska-Białej, Chybia, Jaworzna, Sosnowca czy Dolnego Kubina. Tym razem zaproszenie otrzymała drużyna oldbojów Szombierek Bytom, która 14 sierpnia zagrała z zespołem Orła, przegrywając po zaciętym spotkaniu 3:5.

Drużyna Szombierek wystąpiła w składzie: Kubiak Jarosław, Ziomek Jacek, Bula Piotr, Herman Piotr, Toczek Adam, Frycowski Marek, Adamczak Robert, Kapciak Jacek, Bykowski Stanisław, Woźniak Krzysztof, Kadzimierz Klaudiusz, Wodzisławski Tomasz, Świercz Stanisław, Gawlik Tomasz, Wodzisławski Grzegorz.

Przypomnijmy, że zespół oldbojów Szombierek Bytom powstał w 2008 roku. Jej pierwszym trenerem był Stanisław Cygan, a obecnie zespół prowadzi inna legenda Zielonych - Zenon Lissek. Honorowym kierownikiem drużyny jest Antoni Czerniakiewicz, któremu pomaga Piotr Bula. Drużyna odbywa regularne treningi w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 10:00 na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.