Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2017, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Przegrana bytomskich tenisistów

Przegrana bytomskich tenisistów Data publikacji: 20 października 2017

Podczas dzisiejszego /20 października/ spotkania w ramach superligi 3S Polonia Bytom przegrała z zajmującą 8. miejsce w tabeli UKS Wartą Kostrzyn nad Odrą. Mecz, po 5 pojedynkach zakończył się wynikiem 2:3.

Spotkanie dla bytomian nie zaczęło się obiecująco. Jako pierwszy do stołu podszedł Tomas Konecny, który podjął Bogusława Koszyka. Pojedynek po czterech setach zakończył się zwycięstwem gościa (1:3). Sytuację próbował ratować Paweł Chmiel. Niestety nie wygrał żadnego setu. Nadzieję polonistom dał Robert Floras, który po pięciosetowym pojedynku pokonał Daniela Bąka 3:2.

Zachęcony tym wynikiem Tomas Konecny pokonał, nie dając żadnych szans, Siu Lama. Odchodząc od stołu tablica wyników pokazywała 2:0. Niestety całą sytuację wyjaśnił Bogusław Koszyk, który stanął do pojedynku naprzeciw bytomianina, Pawła Chmiela. Na trzy rozegrane sety, dwa zwyciężył 5:11.

Na kolejną walkę o punkty bytomianie pojadą do Rzeszowa. Tam 21 listopada, o godzinie 18:00 podejmą zespół Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha