Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Promocja kultury regionu poprzez organizację IV edycji Bytomskiej Nocy Świętojańskiej

Promocja kultury regionu poprzez organizację IV edycji Bytomskiej Nocy Świętojańskiej


Przedmiotem projektu była organizacja IV edycji Bytomskiej Nocy Świętojańskiej jako imprezy promującej kulturę regionu. Impreza odbyła się 19.06.2010 r.
w Dolomitach Sportowej Dolinie - całorocznym centrum sportowo-rekreacyjnym
w Bytomiu zlokalizowanym na terenie dawnych kamieniołomów. Impreza miała charakter plenerowy. Była ogólnodostępna i bezpłatna dla odbiorców - mieszkańców miasta, regionu, kraju i zagranicy.

Głównym elementem Bytomskiej Nocy Świętojańskiej był pokaz opery „Nabucco" Giuseppe Verdiego w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu w nietypowej scenerii byłego wyrobiska dolomitu - Dolomitach Sportowej Dolinie - usytuowanego
w otoczeniu rezerwatu Segiet w Bytomiu. Przedstawienie zakończyło się widowiskowym pokazem sztucznych ogni. Stworzenie tła opery nie tylko na scenie, ale również wśród okolicznych lasów i naturalnych wzniesień terenu sprawiło,       że łatwiej było przenieść się w czasy i realia prezentowane w sztuce.

Bytomska Noc Świętojańska jest corocznym wydarzeniem, w ramach którego organizowane są spotkania z muzyką operową w niezwykłej scenerii byłych kamieniołomów. Wcześniej przygotowano 3 edycje Nocy: w 2007 r. wystawiono „Barona Cygańskiego" Johanna Straussa, w 2008 r. „Halkę" Stanisława Moniuszki,
w 2009 r. „Księżniczkę czardasza" Emmerlicha Kalmana. Impreza, która stała się cyklicznym wydarzeniem promocyjno-kulturalnym uzyskała w 2010 r. dofinansowanie ze środków unijnych.

Celem głównym projektu było promowanie Bytomia jako stolicy kulturalnej regionu (zgodnie ze Strategią Promocji Miasta), a przez to przyczynianie się do wzrostu rozpoznawalności kultury województwa śląskiego.

Cele dodatkowe to:

 • wzrost znaczenia Bytomia jako miasta kultury i kulturalnej wizytówki regionu,
 • wzrost rozpoznawalności oferty instytucji kultury miasta w regionie, kraju i zagranicą powodujący zwiększenie udziału odbiorców w organizowanych imprezach,
 • podniesienie wiedzy mieszkańców o kulturze i ofercie kulturowej miasta,
 • zlokalizowanie Bytomia - kulturalnej stolicy Górnego Śląska - na trasach wycieczek turystycznych oraz na mapie potencjalnych miejsc dla inwestorów,
 • rozpoznawalność twórców lokalnych wśród mieszkańców miasta i regionu,
 • upowszechnianie dostępu do kultury wyższej wśród mieszkańców miasta i regionu,
 • promocja regionu jako ośrodka kultury muzycznej.

 W ramach promocji projektu wykonano:

 • opracowanie spójnego projektu graficznego dla promocji imprezy (przygotowanie graficzne bilbordów, plakatów, ulotek, zaproszeń),
 • druk bilbordów - nakład 40 szt.,
 • druk plakatów - nakład 500 szt.,
 • druk ulotek - nakład 6000 szt.,
 • druk zaproszeń - nakład 500 szt.,
 • wykonanie pamiątkowych buttonów dla uczestników widowiska - 2000 szt.,
 • wynajem powierzchni reklamowych pod bilbordy na terenie miasta i regionu,
 • obsługa imprezy przez fotografa i kamerzystę,
 • wykonanie pamiątkowych płyt z widowiska,
 • wykonanie tablic informujących o współfinansowaniu projektu ze środków unijnych,
 • promocję projektu na portalu internetowym miasta oraz w lokalnej i regionalnej prasie.

Wszystkie działania w ramach projektu przyczyniały się do realizacji celów
i promowania dziedzictwa kulturowego regionu oraz miasta jako stolicy kultury województwa śląskiego. Zaprezentowanie znanej na całym świecie Opery Śląskiej, pokazanie ciekawie wykorzystanych terenów poprzemysłowych, ogólnodostępność imprezy przyciągnęły ponad 10 000  mieszkańców nie tylko miasta, ale regionu,
a nawet kraju i zagranicy i pokazały im zmieniający się poprzemysłowy wizerunek miasta. Sama impreza stała się wizytówką miasta i regionu, a jej kolejna edycja
w 2011 r. - wydarzeniem regionalnym inaugurującym rozpoczęcie Prezydencji Polski
w Radzie Unii Europejskiej.
 

logo1.jpg


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.