Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rewitalizacja terenów poprzemysłowych w sąsiedztwie obszarów przyrodniczo cennych

Rewitalizacja terenów poprzemysłowych w sąsiedztwie obszarów przyrodniczo cennych na terenie miasta Bytomia – prace przygotowawcze.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 Priorytet II Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi.

Celem przedsięwzięcia „Rewitalizacja terenów poprzemysłowych w sąsiedztwie obszarów przyrodniczo cennych na terenie miasta Bytomia – prace przygotowawcze” jest opracowanie dokumentacji umożliwiającej aplikowanie o środki zewnętrzne pozwalające na:

1. Przywrócenie terenu mieszkańcom miasta poprzez odtworzenie naturalnego charakteru oraz przyrodniczą rekultywację terenów poprzemysłowych.

2. Utworzenie lokalnego korytarza ekologicznego o walorach krajobrazowych, dostępnego dla mieszkańców.

3. Identyfikacja i ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko gruntowo – wodne oraz sąsiadujące obszary przyrodniczo cenne poprzez zastosowanie kombinacji rozwiązań technicznych i naturalnych.

4.  Zainicjowanie modelowych procesów renaturalizacji na terenach zdegradowanych.

Teren objęty projektem położony jest w granicach administracyjnych miasta Bytomia, które  położone jest w południowej Polsce, w województwie śląskim.

Zakres projektu obejmuje trzy lokalizacje:

1). w dzielnicy Miechowice przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego,

2). w dzielnicy Bobrek w rejonie ul. Pod Brzozami wzdłuż Rowu Miechowickiego,

3). w dzielnicy Szombierki wzdłuż rzeki Bytomki.

 

Cel główny Programu Operacyjnego w sektorze środowiska jest realizowany m.in. poprzez ukierunkowane wsparcie działań w zakresie rekultywacji gruntów poprzemysłowych. Działania związane z rekultywacją dotyczyć będą przywrócenia naturalnego ukształtowania terenu i/lub osiągnięcia przez glebę lub ziemię zawartości substancji zgodnych z wymaganymi standardami.

 

Podejmowane działania powinny zapewnić wzmocnienie pełnienia funkcji społecznych, m.in. udostępniania zrekultywowanych terenów w sposób nieograniczony i utrzymanie (lub poprawę) ekologicznych funkcji terenu lub utrzymanie (lub przywrócenie) bioróżnorodności lub tradycyjnego krajobrazu.

kwk roz.jpg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

 

DSC09915.JPG

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.