Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Projekty europejskie to ich specjalność!

Projekty europejskie to ich specjalność! Data publikacji: 30 listopada 2015 Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu, przy ul. Orląt Lwowskich 12 b na przestrzeni ostatnich lat podejmował się zadań na miarę europejską.

Biorąc udział w programach Socrates, Uczenie się przez całe życie, Erasmus+wizytował i gościł przedstawicieli 19 państw Europy. Za współpracę na najwyższym poziomie szkoła została wyróżniona przez Komisję Europejską najwyższym odznaczeniem Star Project.

Właśnie zakończyła się wizyta partnerska ponad 20 przedstawicieli szkolnictwa specjalnego w ramach projektu ArtEmotionXpress in Europe. W Bytomiu gościli nauczyciele szkół specjalnych z Grecji  (1st Special EducationPrimary School of Korydallos), Hiszpanii ( CEE CanRigol), Rumunii (CentrulScolar de EducativeIncluziva nr. 1 Sibiu), Niemiec (Karl-Georg – HaldenwangSchule) oraz Słowenii (Osnowa Sola dr. LjudevitaPivka).

Wizyta nauczycieli z pięciu krajów europejskich była cennym doświadczeniem, sprawiła wiele radości nauczycielom, rodzicom i uczniom ZSS nr 6.  W czasie wspólnych zajęć i spotkań mogli doświadczyć różnorodności i bogactwa kultur oraz poznać wiele tradycji europejskich.

Więcej informacji na:
www.artemotionxpressineurope.blogspot.com

www.facebook.com/ArtemotionXpressinEurope


erasmus+logo_mic.jpg

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+

Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.


Galeria zdjęć:Autor: Wydział Edukacji
Zdjęcia: ZSS6

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.