Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2017, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Z książką mi do twarzy, czyli X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki

Parada bajkowych postaci, książkowy misz-masz, w którym nie zabraknie bibliotecznych quizów i warsztatów z książką w roli głównej, a nawet modny ostatnio escape room, znalazły się w programie jubileuszowej 10. edycji Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza potrwa od 24 do 27 kwietnia.

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

 W Bytomiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich. W naborze podstawowym, który potrwa do 5 maja,  uczestniczy 41 miejskich placówek.

X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki 2017

W dniach 24 - 27 kwietnia br. odbędzie się X  edycja Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2017, którego tematem przewodnim będzie  "Z książką mi do twarzy".

Projekty europejskie to ich specjalność!

Projekty europejskie to ich specjalność! Data publikacji: 30 listopada 2015 Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu, przy ul. Orląt Lwowskich 12 b na przestrzeni ostatnich lat podejmował się zadań na miarę europejską.

Biorąc udział w programach Socrates, Uczenie się przez całe życie, Erasmus+wizytował i gościł przedstawicieli 19 państw Europy. Za współpracę na najwyższym poziomie szkoła została wyróżniona przez Komisję Europejską najwyższym odznaczeniem Star Project.

Właśnie zakończyła się wizyta partnerska ponad 20 przedstawicieli szkolnictwa specjalnego w ramach projektu ArtEmotionXpress in Europe. W Bytomiu gościli nauczyciele szkół specjalnych z Grecji  (1st Special EducationPrimary School of Korydallos), Hiszpanii ( CEE CanRigol), Rumunii (CentrulScolar de EducativeIncluziva nr. 1 Sibiu), Niemiec (Karl-Georg – HaldenwangSchule) oraz Słowenii (Osnowa Sola dr. LjudevitaPivka).

Wizyta nauczycieli z pięciu krajów europejskich była cennym doświadczeniem, sprawiła wiele radości nauczycielom, rodzicom i uczniom ZSS nr 6.  W czasie wspólnych zajęć i spotkań mogli doświadczyć różnorodności i bogactwa kultur oraz poznać wiele tradycji europejskich.

Więcej informacji na:
www.artemotionxpressineurope.blogspot.com

www.facebook.com/ArtemotionXpressinEurope


erasmus+logo_mic.jpg

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+

Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.


Galeria zdjęć:Autor: Wydział Edukacji
Zdjęcia: ZSS6

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.