Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Projekt: Rewitalizacja terenów po byłej KWK Rozbark - Etap I budynek cechowni i administracyjny

Projekt: Rewitalizacja terenów po byłej KWK Rozbark - Etap I budynek cechowni i administracyjny Data publikacji: 24 stycznia 2014Projekt: Rewitalizacja terenów po byłej KWK Rozbark - Etap I budynek cechowni i administracyjny

Projekt współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013:
Działanie 6.2. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych;
Poddziałanie 6.2.2 Rewitalizacja - "duże miasta".

Umowa o dofinansowanie podpisana z Zarządem Województwa  Śląskiego 27.09.2011 r.
Poziom dofinansowania: 59,46% wartości środków kwalifikowalnych.

Szacowana  wartość projektu: 17 835 741,24 PLN (w tym szacowana wartość środków kwalifikowalnych: 16 860 216,99 PLN)

Opis projektu:
Przedmiotem projektu jest adaptacja i zmiana sposobu użytkowania dwóch obiektów po byłej Kopalni Węgla Kamiennego Rozbark w Bytomiu obejmujących zabytkowy budynek cechowni i budynek administracyjny wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. Budynek dawnej cechowni zaadaptowany zostanie na cele kulturalne w tym do potrzeb wykonywania przedstawień publicznych i teatralnych. Powstanie sala do ćwiczeń, sala widowiskowa oraz zaplecze administracyjno - socjalne i magazynowe. Budynek dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek administracyjny zostanie zmodernizowany i pełnić będzie funkcję obiektu wielofunkcyjnego przeznaczonego na cele edukacyjne, kulturalne i społeczne. Powstaną sale ćwiczeń, pokoje noclegowe, pomieszczenia socjalne wraz z zapleczem gospodarczym i sanitarnym. W ramach zagospodarowania terenu wybudowany zostanie parking  oraz  powstanie mała architektura: niska zieleń, ławki, latarnie, stojaki na rowery.

Projekt realizowany jest w systemie "zaprojektuj-wybuduj".
 

  linw241109.jpg

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.