Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Profesor wnuczek w Bytomiu

Profesor wnuczek w Bytomiu Data publikacji: 17 października 2016Już po raz drugi w naszym mieście ruszą bezpłatne spotkania komputerowe skierowane do seniorów. Nauczycielami będą uczniowie i pedagodzy ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Pierwsze zajęcia już w środę, 19 października.

Profesor Wnuczek, bo pod takim hasłem przebiega akcja, skierowana jest do osób starszych, które jeszcze nie potrafią posługiwać się komputerem czy korzystać z internetu.

W towarzystwie naszych uczniów seniorzy bardzo szybko zapominają o swoich obawach przed sprzętem i z wielkim zainteresowaniem zaczynają odkrywać świat nowych technologii – mówi Zygmunt Puchalski, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Podczas pierwszych zajęć seniorzy będą mieli czas na oswojenie się z komputerem i naukę bezpiecznego korzystania z tego narzędzia. W trakcie kolejnych spotkań kursanci poznają zasady wyszukiwania informacji w internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć. Z akcji Profesor Wnuczek w ubiegłym roku skorzystało prawie 300 starszych osób z kilkunastu miast. Wspierało ich ponad 200 młodych „nauczycieli”.

W tym roku to grono znacznie się powiększy. Jak zaznaczają organizatorzy, STO oraz Luxoft Poland, to akcja jedyna w swoim rodzaju, gdyż pozwala spotkać się przy jednym monitorze nawet trzem pokoleniom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. Zajęcia będą odbywały się co tydzień przez 6 tygodni.

Warto wspomnieć, że oprócz cyklicznych akcji organizowanych w całym kraju z myślą o aktywizacji środowisk seniorskich, od ponad dekady w naszym mieście działa Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. W tym roku akademickim na wykłady uczęszcza w sumie 580 osób powyżej 50. roku życia. W gronie tym znalazło się 41 kobiet i 23 mężczyzn po 76 roku życia. Słuchacze BUTW udowadniają, że na naukę nigdy nie jest za późno, choć ten uniwersytet różni się od innych uczelni wyższych przede wszystkim tym, że nie ma egzaminów i ocen.

To właśnie tu słuchacze mogą realizować swoje życiowe pasje, rozwijać talenty na wielu płaszczyznach. Słuchacze zobowiązani są do uczestnictwa w określonej ilości zajęć. Warto wspomnieć, że prezentacje słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku angażują się w szereg imprez m. in. o charakterze kulturalnym.

Autor: AK
Zdjęcia: www.szkola16sto.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.