Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Profesor wnuczek w Bytomiu

Profesor wnuczek w Bytomiu Data publikacji: 17 października 2016Już po raz drugi w naszym mieście ruszą bezpłatne spotkania komputerowe skierowane do seniorów. Nauczycielami będą uczniowie i pedagodzy ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Pierwsze zajęcia już w środę, 19 października.

Profesor Wnuczek, bo pod takim hasłem przebiega akcja, skierowana jest do osób starszych, które jeszcze nie potrafią posługiwać się komputerem czy korzystać z internetu.

W towarzystwie naszych uczniów seniorzy bardzo szybko zapominają o swoich obawach przed sprzętem i z wielkim zainteresowaniem zaczynają odkrywać świat nowych technologii – mówi Zygmunt Puchalski, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Podczas pierwszych zajęć seniorzy będą mieli czas na oswojenie się z komputerem i naukę bezpiecznego korzystania z tego narzędzia. W trakcie kolejnych spotkań kursanci poznają zasady wyszukiwania informacji w internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć. Z akcji Profesor Wnuczek w ubiegłym roku skorzystało prawie 300 starszych osób z kilkunastu miast. Wspierało ich ponad 200 młodych „nauczycieli”.

W tym roku to grono znacznie się powiększy. Jak zaznaczają organizatorzy, STO oraz Luxoft Poland, to akcja jedyna w swoim rodzaju, gdyż pozwala spotkać się przy jednym monitorze nawet trzem pokoleniom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. Zajęcia będą odbywały się co tydzień przez 6 tygodni.

Warto wspomnieć, że oprócz cyklicznych akcji organizowanych w całym kraju z myślą o aktywizacji środowisk seniorskich, od ponad dekady w naszym mieście działa Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. W tym roku akademickim na wykłady uczęszcza w sumie 580 osób powyżej 50. roku życia. W gronie tym znalazło się 41 kobiet i 23 mężczyzn po 76 roku życia. Słuchacze BUTW udowadniają, że na naukę nigdy nie jest za późno, choć ten uniwersytet różni się od innych uczelni wyższych przede wszystkim tym, że nie ma egzaminów i ocen.

To właśnie tu słuchacze mogą realizować swoje życiowe pasje, rozwijać talenty na wielu płaszczyznach. Słuchacze zobowiązani są do uczestnictwa w określonej ilości zajęć. Warto wspomnieć, że prezentacje słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku angażują się w szereg imprez m. in. o charakterze kulturalnym.

Autor: AK
Zdjęcia: www.szkola16sto.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.