Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent wysłuchuje głosu rodziców i nauczycieli SP 51

Prezydent wysłuchuje głosu rodziców i nauczycieli SP 51 Data publikacji: 12 maja 2018W bytomskiej Szkole Podstawowej nr 51 funkcjonują klasy integracyjne. Choć rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 28 marca 2017 w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. 2017 poz. 703) nie nakazuje podziału uczniów klas integracyjnych na mniejsze grupy zajęciowe w ramach lekcji wychowania fizycznego, to SP 51 praktykowała takie rozwiązanie.

Poszukując oszczędności Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu zamierzał skorzystać z możliwości połączenia zajęć wychowania fizycznego w grupę prowadzoną przez jednego nauczyciela.

Dziś /12 maja 2018/ Prezydent Damian Bartyla spotkał się z trojgiem nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 51: Katarzyną Pacześną, Jakubem Kołodziejczykiem oraz Szymonem Morgałą, dzięki czemu zapoznał się z petycją podpisaną przez rodziców uczniów. Po rozmowie z nauczycielami, uznał że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze i polecił urzędnikom Wydziału Edukacji utrzymanie dotychczasowego podziału na mniejsze grupy w trakcie zajęć wychowania fizycznego klas integracyjnych.

Zdjęcia: www.sp51.bytom.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.