Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent u bytomskich żołnierzy

Prezydent u bytomskich żołnierzy Data publikacji: 12 sierpnia 2016Oddając hołd polskim żołnierzom, nasze myśli kierują się w stronę tych wszystkich, którzy na przestrzeni historii, za obronę Ojczyzny zapłacili cenę najwyższą – mówił do bytomskich żołnierzy Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Z okazji przypadającego 15 sierpnia Dnia Wojska Polskiego, prezydent uczestniczył w uroczystym apelu 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją, by podziękować wszystkim oficerom, podoficerom, żołnierzom oraz cywilnym pracownikom bytomskiej jednostki, a także kombatantom, żołnierzom rezerwy, emerytom wojskowym za ich wkład w pełnienie trudnej  i odpowiedzialnej służby, która przekłada się na nieustające olbrzymie zaufanie, jakim otaczają Wojsko Polskie obywatele - mówił prezydent, życząc jednocześnie żołnierzom nieustannej dumy i satysfakcji ze służby dla Ojczyzny.

Warto dodać, że bytomska jednostka jest współorganizatorem Wojewódzkich Obchodów Dnia Wojska Polskiego, które 13 i 14 sierpnia odbędą się w Piekarach Śląskich.

Od 16 do 19 sierpnia bytomscy żołnierze zapraszają do siebie. Od 9.00 do 14.00 koszary przy ul. Oświęcimskiej 33 będą otwarte dla zwiedzających.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.