Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent u bytomskich żołnierzy

Prezydent u bytomskich żołnierzy Data publikacji: 12 sierpnia 2016Oddając hołd polskim żołnierzom, nasze myśli kierują się w stronę tych wszystkich, którzy na przestrzeni historii, za obronę Ojczyzny zapłacili cenę najwyższą – mówił do bytomskich żołnierzy Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Z okazji przypadającego 15 sierpnia Dnia Wojska Polskiego, prezydent uczestniczył w uroczystym apelu 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją, by podziękować wszystkim oficerom, podoficerom, żołnierzom oraz cywilnym pracownikom bytomskiej jednostki, a także kombatantom, żołnierzom rezerwy, emerytom wojskowym za ich wkład w pełnienie trudnej  i odpowiedzialnej służby, która przekłada się na nieustające olbrzymie zaufanie, jakim otaczają Wojsko Polskie obywatele - mówił prezydent, życząc jednocześnie żołnierzom nieustannej dumy i satysfakcji ze służby dla Ojczyzny.

Warto dodać, że bytomska jednostka jest współorganizatorem Wojewódzkich Obchodów Dnia Wojska Polskiego, które 13 i 14 sierpnia odbędą się w Piekarach Śląskich.

Od 16 do 19 sierpnia bytomscy żołnierze zapraszają do siebie. Od 9.00 do 14.00 koszary przy ul. Oświęcimskiej 33 będą otwarte dla zwiedzających.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.