Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prezydent spotkał się z wicemistrzynią świata

Prezydent spotkał się z wicemistrzynią świata Data publikacji: 12 października 2017Gratuluję wspaniałego sukcesu na Mistrzostwach Świata, który jest ukoronowaniem wielu lat ciężkiej pracy. Życzę kolejnych medali na arenach krajowych i międzynarodowych – powiedział podczas spotkania z Magdaleną Stefanowicz – wicemistrzynią świata w biegach – prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Magdalena Stefanowicz podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata do lat 18 w Nairobi osiągnęła życiowy sukces. Wywalczyła srebrny medal, przegrywają złoto z zawodniczką z Turcji o 0,003 sekundy.

Podczas dzisiejszego, 12 października spotkania w Biurze Promocji Bytomia prezydent Damian Bartyla nie tylko złożył gratulacje i serdeczne życzenia naszej Mistrzyni, ale życzył jej także kolejnych sukcesów na lekkoatletycznych bieżniach, tym bardziej, że Magdalena Stefanowicz już przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów i Mistrzostw Europy Seniorów.

Przypomnijmy, że zawodniczka  MKS-MOSM Bytom już pierwszego dnia Mistrzostw Świata w Nairobi w eliminacjach zaprezentowała świetną formę, uzyskując w swoim biegu drugi rezultat, dzięki czemu awansowała do półfinału. Dzień później w półfinale biegu na 100 metrów poprawiła swój rekord życiowy, osiągając wynik 11.69 sek. W wielkim finale, podopieczna trenera Krzysztofa Kotuły, kolejny raz poprawiła rekord życiowy. Wraz z Turczynką Mizgin Ay uzyskały jednakowy czas (11.62 sek.). O tym, która z zawodniczek zostanie złotą medalistką zadecydował zapis fotokomórki. A ten wskazał na Turczynkę, która była lepsza od Polki o zaledwie 0,003 sekundy.

Warto dodać, że trenerem i odkrywcą talentu Magdaleny Stefanowicz, zanim trafiła pod opiekę Krzysztofa Kotuły, był obecny wiceminister sportu Jan Widera.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.