Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców Data publikacji: 22 lutego 2018O możliwości budowy w naszym mieście nowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego, a także powiększeniu kilku już istniejących, rozmawiał wczoraj /21 lutego/ prezydent Damian Bartyla z przedstawicielami Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców.

Powstawanie nowych ogrodów oraz rozwój istniejących – to główne cele programu, nad którym PZD rozpoczął intensywne prace. Jak zaznaczał obecny na spotkaniu prezes Prezydium Okręgowego Zarządu Śląskiego Józef Noski, zapotrzebowanie na ogrodnictwo działkowe jest bardzo duże, o czym świadczy liczba zapytań o nowe działki kierowana codziennie do Krajowej Rady PZD, a także do Okręgowych Zarządów.

Zainteresowanie działkami jest duże także w Bytomiu. Obserwujemy to podczas organizowanych od kwietnia do października szkoleń dla nowych działkowców, na których frekwencja oscyluje wokół 40 –60 osób – mówi Jan Radoła, wiceprezes Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Ogrodów.

Podczas spotkania dyskutowano więc o możliwości stworzenia nowego ROD z nowoczesną infrastrukturą, wpisującego się nie tylko w zieloną rewitalizację, ale też idącego z duchem czasu, otwartego na proekologiczne inicjatywy. W czasie spotkania wstępnie ustalono lokalizację nowego ROD na granicy Bytomia, Zabrza i Rudy Śląskiej.

Była też mowa o powiększeniu trzech istniejących ogrodów: ROD „Przyjaźń” przy ul. Siemianowickiej, ROD „Jaśmin” w Łagiewnikach oraz ROD „Podlesie” w Stroszku. Rozmawiano też o innych sprawach istotnych dla bytomskiej społeczności działkowców. Przewodniczący Delegatury PZD w Bytomiu Bogusław Hajduga zwracał uwagę m. in. na potrzebę utworzenia przejścia dla pieszych przy ul. Woźniaka w rejonie ROD Zorza.

Prezydent Damian Bartyla zadeklarował także pomoc w sprawie utworzenia chodnika, którym działkowcy bedą mogli bezpiecznie dotrzeć do ogrodów Sielanka przy ul.Staffa i Zawadzkiego przy al. Jana Pawła II.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.