Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców Data publikacji: 22 lutego 2018



O możliwości budowy w naszym mieście nowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego, a także powiększeniu kilku już istniejących, rozmawiał wczoraj /21 lutego/ prezydent Damian Bartyla z przedstawicielami Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców.

Powstawanie nowych ogrodów oraz rozwój istniejących – to główne cele programu, nad którym PZD rozpoczął intensywne prace. Jak zaznaczał obecny na spotkaniu prezes Prezydium Okręgowego Zarządu Śląskiego Józef Noski, zapotrzebowanie na ogrodnictwo działkowe jest bardzo duże, o czym świadczy liczba zapytań o nowe działki kierowana codziennie do Krajowej Rady PZD, a także do Okręgowych Zarządów.

Zainteresowanie działkami jest duże także w Bytomiu. Obserwujemy to podczas organizowanych od kwietnia do października szkoleń dla nowych działkowców, na których frekwencja oscyluje wokół 40 –60 osób – mówi Jan Radoła, wiceprezes Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Ogrodów.

Podczas spotkania dyskutowano więc o możliwości stworzenia nowego ROD z nowoczesną infrastrukturą, wpisującego się nie tylko w zieloną rewitalizację, ale też idącego z duchem czasu, otwartego na proekologiczne inicjatywy. W czasie spotkania wstępnie ustalono lokalizację nowego ROD na granicy Bytomia, Zabrza i Rudy Śląskiej.

Była też mowa o powiększeniu trzech istniejących ogrodów: ROD „Przyjaźń” przy ul. Siemianowickiej, ROD „Jaśmin” w Łagiewnikach oraz ROD „Podlesie” w Stroszku. Rozmawiano też o innych sprawach istotnych dla bytomskiej społeczności działkowców. Przewodniczący Delegatury PZD w Bytomiu Bogusław Hajduga zwracał uwagę m. in. na potrzebę utworzenia przejścia dla pieszych przy ul. Woźniaka w rejonie ROD Zorza.

Prezydent Damian Bartyla zadeklarował także pomoc w sprawie utworzenia chodnika, którym działkowcy bedą mogli bezpiecznie dotrzeć do ogrodów Sielanka przy ul.Staffa i Zawadzkiego przy al. Jana Pawła II.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.