Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców Data publikacji: 22 lutego 2018O możliwości budowy w naszym mieście nowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego, a także powiększeniu kilku już istniejących, rozmawiał wczoraj /21 lutego/ prezydent Damian Bartyla z przedstawicielami Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców.

Powstawanie nowych ogrodów oraz rozwój istniejących – to główne cele programu, nad którym PZD rozpoczął intensywne prace. Jak zaznaczał obecny na spotkaniu prezes Prezydium Okręgowego Zarządu Śląskiego Józef Noski, zapotrzebowanie na ogrodnictwo działkowe jest bardzo duże, o czym świadczy liczba zapytań o nowe działki kierowana codziennie do Krajowej Rady PZD, a także do Okręgowych Zarządów.

Zainteresowanie działkami jest duże także w Bytomiu. Obserwujemy to podczas organizowanych od kwietnia do października szkoleń dla nowych działkowców, na których frekwencja oscyluje wokół 40 –60 osób – mówi Jan Radoła, wiceprezes Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Ogrodów.

Podczas spotkania dyskutowano więc o możliwości stworzenia nowego ROD z nowoczesną infrastrukturą, wpisującego się nie tylko w zieloną rewitalizację, ale też idącego z duchem czasu, otwartego na proekologiczne inicjatywy. W czasie spotkania wstępnie ustalono lokalizację nowego ROD na granicy Bytomia, Zabrza i Rudy Śląskiej.

Była też mowa o powiększeniu trzech istniejących ogrodów: ROD „Przyjaźń” przy ul. Siemianowickiej, ROD „Jaśmin” w Łagiewnikach oraz ROD „Podlesie” w Stroszku. Rozmawiano też o innych sprawach istotnych dla bytomskiej społeczności działkowców. Przewodniczący Delegatury PZD w Bytomiu Bogusław Hajduga zwracał uwagę m. in. na potrzebę utworzenia przejścia dla pieszych przy ul. Woźniaka w rejonie ROD Zorza.

Prezydent Damian Bartyla zadeklarował także pomoc w sprawie utworzenia chodnika, którym działkowcy bedą mogli bezpiecznie dotrzeć do ogrodów Sielanka przy ul.Staffa i Zawadzkiego przy al. Jana Pawła II.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.