Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców Data publikacji: 22 lutego 2018O możliwości budowy w naszym mieście nowego Rodzinnego Ogrodu Działkowego, a także powiększeniu kilku już istniejących, rozmawiał wczoraj /21 lutego/ prezydent Damian Bartyla z przedstawicielami Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców.

Powstawanie nowych ogrodów oraz rozwój istniejących – to główne cele programu, nad którym PZD rozpoczął intensywne prace. Jak zaznaczał obecny na spotkaniu prezes Prezydium Okręgowego Zarządu Śląskiego Józef Noski, zapotrzebowanie na ogrodnictwo działkowe jest bardzo duże, o czym świadczy liczba zapytań o nowe działki kierowana codziennie do Krajowej Rady PZD, a także do Okręgowych Zarządów.

Zainteresowanie działkami jest duże także w Bytomiu. Obserwujemy to podczas organizowanych od kwietnia do października szkoleń dla nowych działkowców, na których frekwencja oscyluje wokół 40 –60 osób – mówi Jan Radoła, wiceprezes Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Ogrodów.

Podczas spotkania dyskutowano więc o możliwości stworzenia nowego ROD z nowoczesną infrastrukturą, wpisującego się nie tylko w zieloną rewitalizację, ale też idącego z duchem czasu, otwartego na proekologiczne inicjatywy. W czasie spotkania wstępnie ustalono lokalizację nowego ROD na granicy Bytomia, Zabrza i Rudy Śląskiej.

Była też mowa o powiększeniu trzech istniejących ogrodów: ROD „Przyjaźń” przy ul. Siemianowickiej, ROD „Jaśmin” w Łagiewnikach oraz ROD „Podlesie” w Stroszku. Rozmawiano też o innych sprawach istotnych dla bytomskiej społeczności działkowców. Przewodniczący Delegatury PZD w Bytomiu Bogusław Hajduga zwracał uwagę m. in. na potrzebę utworzenia przejścia dla pieszych przy ul. Woźniaka w rejonie ROD Zorza.

Prezydent Damian Bartyla zadeklarował także pomoc w sprawie utworzenia chodnika, którym działkowcy bedą mogli bezpiecznie dotrzeć do ogrodów Sielanka przy ul.Staffa i Zawadzkiego przy al. Jana Pawła II.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.