Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Szombierek

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Szombierek Data publikacji: 4 listopada 2017O sytuacji związanej z nielegalnym składowaniem odpadów w Szombierkach oraz działaniach zmierzających do wyeliminowania tego problemu, mówił dziś /4 listopada/ prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z mieszkańcami Szombierek.

Swoimi obawami i spostrzeżeniami podzielili się mieszkańcy ulic sąsiadujących z zabytkowym parkiem Fazaniec oraz zaniepokojeni właściciele nowo budowanego w sąsiedztwie parku osiedla. Mówiono o możliwościach zabezpieczenia drogi dojazdowej do miejsca, w którym są składowane odpady.

Robimy wszystko, by ukrócić ten haniebny proceder i jak najszybciej wyeliminować uciążliwości związane z nielegalnym składowaniem odpadów. Jest to skomplikowany proces, bo wymaga dialogu, którego efektem będą zmiany przepisach prawa. Jestem zdeterminowany, by rozwiązać problem nieuczciwych przedsiębiorców – tłumaczył Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Prezydent podkreślał też fakt uchylenia wszystkich pozwoleń na składowanie i przetwarzanie odpadów, które w jakikolwiek sposób powodowały uciążliwości dla mieszkańców i zagrażały ich zdrowiu. Nawiązał też do podejmowanych działań na szczeblu wojewódzkim oraz zleceniu śledztwa firmie detektywistycznej.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.