Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Szombierek

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Szombierek Data publikacji: 4 listopada 2017O sytuacji związanej z nielegalnym składowaniem odpadów w Szombierkach oraz działaniach zmierzających do wyeliminowania tego problemu, mówił dziś /4 listopada/ prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z mieszkańcami Szombierek.

Swoimi obawami i spostrzeżeniami podzielili się mieszkańcy ulic sąsiadujących z zabytkowym parkiem Fazaniec oraz zaniepokojeni właściciele nowo budowanego w sąsiedztwie parku osiedla. Mówiono o możliwościach zabezpieczenia drogi dojazdowej do miejsca, w którym są składowane odpady.

Robimy wszystko, by ukrócić ten haniebny proceder i jak najszybciej wyeliminować uciążliwości związane z nielegalnym składowaniem odpadów. Jest to skomplikowany proces, bo wymaga dialogu, którego efektem będą zmiany przepisach prawa. Jestem zdeterminowany, by rozwiązać problem nieuczciwych przedsiębiorców – tłumaczył Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Prezydent podkreślał też fakt uchylenia wszystkich pozwoleń na składowanie i przetwarzanie odpadów, które w jakikolwiek sposób powodowały uciążliwości dla mieszkańców i zagrażały ich zdrowiu. Nawiązał też do podejmowanych działań na szczeblu wojewódzkim oraz zleceniu śledztwa firmie detektywistycznej.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.