Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z członkami Towarzystwa Suchogórskiego

Prezydent spotkał się z członkami Towarzystwa Suchogórskiego Data publikacji: 20 stycznia 2018Bardzo się cieszę, że w Bytomiu nie brakuje społeczników, którzy aktywnie działają na rzecz miasta. Dziękuję Wam za zaangażowanie w działalnością społeczną, kulturalną i sportową w Suchej Górze – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas spotkania z członkami Stowarzyszenia „Towarzystwo Suchogórskie”.

O tym, że społecznicy z Bytomia – Suchej Góry aktywnie działają możemy przekonać się przez cały rok. Organizują nie tylko lokalne akcje dla dzieci i młodzieży, ale wycieczki, zawody sportowe, konkursy i spotkania dla mieszkańców dzielnicy, jak również współpracują ze miejscową szkołą. Wczoraj, 19 stycznia podczas corocznego spotkania podsumowującego działalność Towarzystwa, prezydent Bartyla złożył noworocznej życzenia oraz podziękował działaczom za wkład w rozwój lokalnej społeczności i miasta, zapewniając ich o wsparciu władz miasta dla realizowanych przez Stowarzyszenie zadań i przedsięwzięć, których co roku nie brakuje.

Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele Towarzystwa Suchogórskiego podkreślali, jak ważna jest współpraca miasta ze Stowarzyszeniami, które dzięki pomocy władz miasta mogą realizować na rzecz lokalnej społeczności projekty związane z rozwojem kultury, sportu oraz, jak w przypadku Suchej Góry, turystyki związanej z Suchogórskim Labiryntem Skalnym.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.