Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z członkami Towarzystwa Suchogórskiego

Prezydent spotkał się z członkami Towarzystwa Suchogórskiego Data publikacji: 20 stycznia 2018Bardzo się cieszę, że w Bytomiu nie brakuje społeczników, którzy aktywnie działają na rzecz miasta. Dziękuję Wam za zaangażowanie w działalnością społeczną, kulturalną i sportową w Suchej Górze – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas spotkania z członkami Stowarzyszenia „Towarzystwo Suchogórskie”.

O tym, że społecznicy z Bytomia – Suchej Góry aktywnie działają możemy przekonać się przez cały rok. Organizują nie tylko lokalne akcje dla dzieci i młodzieży, ale wycieczki, zawody sportowe, konkursy i spotkania dla mieszkańców dzielnicy, jak również współpracują ze miejscową szkołą. Wczoraj, 19 stycznia podczas corocznego spotkania podsumowującego działalność Towarzystwa, prezydent Bartyla złożył noworocznej życzenia oraz podziękował działaczom za wkład w rozwój lokalnej społeczności i miasta, zapewniając ich o wsparciu władz miasta dla realizowanych przez Stowarzyszenie zadań i przedsięwzięć, których co roku nie brakuje.

Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele Towarzystwa Suchogórskiego podkreślali, jak ważna jest współpraca miasta ze Stowarzyszeniami, które dzięki pomocy władz miasta mogą realizować na rzecz lokalnej społeczności projekty związane z rozwojem kultury, sportu oraz, jak w przypadku Suchej Góry, turystyki związanej z Suchogórskim Labiryntem Skalnym.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.