Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prezydent podziękował sportowcom

Prezydent podziękował sportowcom Data publikacji: 2 listopada 2018Tegoroczny sezon zawodnicy bytomskiego Klubu Karate Tradycyjnego MUKS Ippon, jak i judocy GKS Czarni Bytom mogą zaliczyć do udanych. Sukcesów na krajowych i zagranicznych matach pogratulował dziś /2 listopada/ bytomskim sportowcom prezydent Damian Bartyla.

Państwa sukcesy są namacalnym dowodem na to, że bytomskie kluby sportowe należą do krajowej czołówki, a Państwa osiągnięcia , które zawsze napawają nas dumą i radością to najlepsza promocja sportu i naszego miasta – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z judokami i karatekami.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli Michał Sowa, Michał Kłosek, Dawid Gryzik i Jakub Kancerek, zawodnicy MUKS Ippon Bytom, którzy wrócili niedawno z medalami zdobytymi podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym w Kanadzie. Wśród seniorów doskonale zaprezentował się Michał Sowa, który rywalizował w fuku-go oraz kumite drużynowym. W obu konkurencjach Sowa sięgnął po złoto, nie tylko wygrywając wszystkie walki przed czasem, ale nawet nie tracąc jednego punktu.

Wśród młodzieżowców (18-20 lat) rywalizował Michał Kłosek. Bytomianin ostatecznie uplasował się na wysokiej drugiej pozycji i do Polski wrócił ze srebrem. Drugi medal - również srebrny - Michał wywalczył w kumite, ostatecznie w finale przegrywając z reprezentantem Brazylii. Dawid Gryzik rywalizował w kategorii juniorów (16-17 lat) i również wypadł dobrze zdobywając brąz. Nie byłoby tych wyników, gdyby nie praca trenera. Dlatego słowa uznania skierowano również do trenera MUKS Ippon Bytom Janusza Sowy.

Tego dnia w Biurze Promocji Bytomia gościła także Beata Pacut, brązowa medalistka prestiżowych zawodów Judo Grand Slam 2018 Abu Dhabi oraz Zenon Mościński, dyrektor klubu Czarnych Bytom.  Zawodniczka GKS Czarni Bytom w pojedynku, którego stawką było podium, wygrała przez waza-ari z brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy Niemką Anną Marią Wagner.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.