Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent nagrodzi przedsiębiorców i sportowców

Prezydent nagrodzi przedsiębiorców i sportowców Data publikacji: 14 kwietnia 201632 sportowców i 7 przedsiębiorców ubiega się o nagrody prezydenta, będące zwieńczeniem ich działalności w 2015 roku. Laureatów poznamy podczas Bytomskiej Gali Sportu i Biznesu w najbliższą sobotę, 16 kwietnia.

Przedsiębiorcy będą nagradzani w kategoriach: Firma Roku i Mikrofirma Roku. Ubiegając się o tę nagrodę, firmy muszą spełnić szereg wymogów, na przykład zatrudniać ludzi na umowy o pracę, regularnie wypłacać im pensje, płacić podatki i składki ZUS – mówi Krzysztof Gajos, przewodniczący Bytomskiej Rady Biznesu. Właściciele firm aspirujący do miana Firmy Roku muszą też stwarzać pracownikom warunki rozwoju, a także działać na rzecz lokalnej społeczności – dodaje Gajos. W tym roku po raz pierwszy przyznany zostanie też tytuł Menadżer Roku. 

O miano najlepszych sportowców będą ubiegać się 32 osoby zgłoszone przez 16 klubów. Nagrodzeni będą w następujących kategoriach: sportowiec senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu.

W ubiegłym roku nagrody w kategoriach sportowych otrzymali: Paula Kania, Dariusz Laksa, Beata Pacut, Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom, Marian Łagocki, Krzysztof Paczyna i Artur Komor.

Firmą Roku został Zakład Górniczy EKO-PLUS, Mikrofirmą Roku - Instytut Urody MMM. W kategorii Produkt Roku statuetkę otrzymał Bytom Square.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.