Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent nagrodzi przedsiębiorców i sportowców

Prezydent nagrodzi przedsiębiorców i sportowców Data publikacji: 14 kwietnia 201632 sportowców i 7 przedsiębiorców ubiega się o nagrody prezydenta, będące zwieńczeniem ich działalności w 2015 roku. Laureatów poznamy podczas Bytomskiej Gali Sportu i Biznesu w najbliższą sobotę, 16 kwietnia.

Przedsiębiorcy będą nagradzani w kategoriach: Firma Roku i Mikrofirma Roku. Ubiegając się o tę nagrodę, firmy muszą spełnić szereg wymogów, na przykład zatrudniać ludzi na umowy o pracę, regularnie wypłacać im pensje, płacić podatki i składki ZUS – mówi Krzysztof Gajos, przewodniczący Bytomskiej Rady Biznesu. Właściciele firm aspirujący do miana Firmy Roku muszą też stwarzać pracownikom warunki rozwoju, a także działać na rzecz lokalnej społeczności – dodaje Gajos. W tym roku po raz pierwszy przyznany zostanie też tytuł Menadżer Roku. 

O miano najlepszych sportowców będą ubiegać się 32 osoby zgłoszone przez 16 klubów. Nagrodzeni będą w następujących kategoriach: sportowiec senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu.

W ubiegłym roku nagrody w kategoriach sportowych otrzymali: Paula Kania, Dariusz Laksa, Beata Pacut, Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom, Marian Łagocki, Krzysztof Paczyna i Artur Komor.

Firmą Roku został Zakład Górniczy EKO-PLUS, Mikrofirmą Roku - Instytut Urody MMM. W kategorii Produkt Roku statuetkę otrzymał Bytom Square.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.