Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent Damian Bartyla wyróżniony

Data publikacji: 18 stycznia 2014DSC_0039.JPGLaur Umiejętności i Kompetencji to nagroda przyznawana przez śląskie i opolskie środowiska gospodarcze osobom wyróżniającym się, firmom, instytucjom i organizacjom, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Idea nagrody narodziła się w 1992 roku, a jej pomysłodawcami byli działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. W dzisiejszej gali, która odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu udział wzięli: parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, administracji rządowej i samorządowej oraz przedsiębiorcy.

Po raz kolejny wręczono także: diamentowe, kryształowe, platynowe oraz złote Laury w poszczególnych kategoriach, przyznawane przez Kapitułę Lauru Umiejętności i Kompetencji. Prezydent Bytomia Damian Bartyla otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Menedżer, lider społeczno-gospodarczy”. Laur w tej kategorii przyznawany jest za: tworzenie pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy – pracodawcy, umiejętność dostosowania działań firmy do warunków gospodarki rynkowej, działania na rzecz integracji środowiska, tworzenie nowych miejsc pracy oraz twórcze współdziałanie z samorządem terytorialnym i gospodarczym.

Oprócz prezydenta Bartyli wśród nagrodzonych bytomian byli także: Artur Komor – Prezes Zarządu Zakładu Budynków Miejskich Sp. z o.o. w Bytomiu, dr n. med. Jerzy Pieniążek – Ordynator Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu oraz Henryk Dolewka – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu.


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: A. Telisz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.