Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za ponad 4 mln zł zmodernizowano kolejny obiekt sportowy

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie z odwodnieniem, trawą syntetyczną, trybunami na 200 miejsc, a także zmodernizowanym oświetleniem. Zakończyła się przebudowa boiska piłkarskiego Silesii Miechowice przy ul. Dzierżonia. Boisko uzyskało certyfikat FIFA Quality PRO.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prezydent Bytomia spotkał się z karatekami

Prezydent Bytomia spotkał się z karatekami Data publikacji: 11 listopada 2017Gratuluję Wam wspaniałych sukcesów na arenach krajowych. Godnie reprezentujecie nasze miasto oraz jesteście dumą śląskiego karate. Życzę Wam kolejnych zdobyczy medalowych i osiągnięć w kraju i za granicą – mówił podczas spotkania z karatekami w Biurze Promocji Bytomia /10 listopada/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Tegoroczny sezon karatecy Śląskiego Centrum Karate Tsunami mogą uznać za wyjątkowo udany. Na dwóch imprezach – XII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami w Warszawie oraz podczas II Pucharu Polski Kata Tsunami i Tameshiwari – wywalczyli  52 medale, w tym 33 złote krążki.

Zdobycie 47 medali na XII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami w Warszawie /30 złotych, 13 srebrnych, 4 brązowe/ był nie tylko ogromnym sukcesem, ale potwierdzeniem, że nasi karatecy są w ścisłej czołówce karate w Polsce. Ogromny wkład w sukcesy karateków z Bytomia mieli również trenerzy - sensei Kamil Kaczmar i hanshi Andrzej Kaczmar. To dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnościom młodzi karatecy osiągają tak wspaniałe wyniki.

Warto również dodać, że podczas Pucharu Polski bytomscy karatecy zdobyli pięć medali /3 złote i dwa srebrne/, dzięki czemu w trakcie dwóch imprez udało im się wywalczyć aż 52 medale.

Podczas spotkania prezydent Bytomia, Damian Bartyla wręczył drobne upominki młodym karatekom oraz ich trenerom, a także podziękował za promocję miasta i życzył kolejnego udanego sezonu, wypełnionego medalowymi sukcesami.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.