Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prestiżowe wyróżnienie dla prezydenta Bartyli

Prestiżowe wyróżnienie dla prezydenta Bartyli Data publikacji: 9 czerwca 2018Co roku na Jasnej Górze w Częstochowie przyznawane są Ogólnopolskie Wyróżnienia za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację. Otrzymują je osoby, które szczególnie troszczą się o tworzenie warunków dla młodych sportowców realizujących swoje pasje. W tym roku nagrodę otrzymał Damian Bartyla.

Prezydent Bytomia został doceniony nie tylko za aktywną działalność na rzecz sportu młodzieżowego w Bytomiu, ale również za tworzenie warunków dla dzieci i młodzieży, które dzięki inwestycjom sportowym w naszym mieście mogą rozwijać swoje pasje i szlifować sportowe talenty. Wyróżnienie prezydent Bartyla odebrał 9 czerwca podczas 28. Pielgrzymki Sportowców, która co roku przybywa na Jasną Górę w Częstochowie.

Ogólnopolskie Wyróżnienie prezydentowi Bartyli przyznała Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Prezydent Bytomia znalazł się tym samym w gronie wyróżnionych osób obok wybitnych sportowców, trenerów i samorządowców, ale również przedstawicieli duchowieństwa oraz prezesów i działaczy klubów sportowych, którzy wspierają sport młodzieżowy i dbają o rozwój dzieci i młodzieży.

Warto również dodać, że w ostatnim czasie w naszym mieście powstało lub zostało zmodernizowanych kilka obiektów sportowych, z których aktywnie korzystają dzieci i młodzież nie tylko z Bytomia, ale również miast ościennych. Wśród nich są boiska wielofunkcyjne przy szkołach, boisko piłkarskie w Bytomiu – Szombierkach, zadaszone korty tenisowy przy ul. Tarnogórskiej, których budowę wsparło miasto kwotą prawie 1,5 mln złotych, a także modernizowane boisko przy ul. Piłkarskiej. W najbliższym czasie powstaną również kolejne sportowe inwestycje, które są już realizowane: gruntowna modernizacja boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach za ponad 4 mln złotych oraz nowe boiska sportowe z oświetleniem, cztery siłownie plenerowe oraz ścieżki rowerowe i piesze z małą architekturą, które za 24 mln zł powstaną w ramach rekultywacji blisko 30 ha obszaru terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki w Szombierkach i Łagiewnikach.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Krzysztof Wieczorek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.