Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców Data publikacji: 30 maja 2017Od 1 czerwca zeszłego roku rodzice małych mieszkańców Bytomia otrzymują pluszowego lwa - jednego z symboli miasta, nawiązującego do stojącej na rynku rzeźby. Prezent wręczany przez Urząd Stanu Cywilnego podkreśla związek rodziców i ich latorośli z miastem.

W pakiecie, oprócz maskotki, rodzina otrzymuje śliniak z napisem: "Witaj w Bytomiu" oraz list gratulacyjny podpisany przez prezydenta miasta Damiana Bartylę. Upominki są wręczane podczas rejestrowania noworodka w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22. Takich sympatycznych pakietów rozdano w Bytomiu już 798.

Od 1 czerwca w naszym mieście przyszło na świat 1539 dzieci - 762 dziewczynki i 777 chłopców. Najczęstsze imiona nadawane dziewczynkom to Amelia, Emilia i Julia, natomiast największą popularnością wśród imion męskich cieszyły się imiona Jakub, Franciszek i Antoni.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.