Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców Data publikacji: 30 maja 2017Od 1 czerwca zeszłego roku rodzice małych mieszkańców Bytomia otrzymują pluszowego lwa - jednego z symboli miasta, nawiązującego do stojącej na rynku rzeźby. Prezent wręczany przez Urząd Stanu Cywilnego podkreśla związek rodziców i ich latorośli z miastem.

W pakiecie, oprócz maskotki, rodzina otrzymuje śliniak z napisem: "Witaj w Bytomiu" oraz list gratulacyjny podpisany przez prezydenta miasta Damiana Bartylę. Upominki są wręczane podczas rejestrowania noworodka w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22. Takich sympatycznych pakietów rozdano w Bytomiu już 798.

Od 1 czerwca w naszym mieście przyszło na świat 1539 dzieci - 762 dziewczynki i 777 chłopców. Najczęstsze imiona nadawane dziewczynkom to Amelia, Emilia i Julia, natomiast największą popularnością wśród imion męskich cieszyły się imiona Jakub, Franciszek i Antoni.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.