Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców Data publikacji: 30 maja 2017Od 1 czerwca zeszłego roku rodzice małych mieszkańców Bytomia otrzymują pluszowego lwa - jednego z symboli miasta, nawiązującego do stojącej na rynku rzeźby. Prezent wręczany przez Urząd Stanu Cywilnego podkreśla związek rodziców i ich latorośli z miastem.

W pakiecie, oprócz maskotki, rodzina otrzymuje śliniak z napisem: "Witaj w Bytomiu" oraz list gratulacyjny podpisany przez prezydenta miasta Damiana Bartylę. Upominki są wręczane podczas rejestrowania noworodka w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22. Takich sympatycznych pakietów rozdano w Bytomiu już 798.

Od 1 czerwca w naszym mieście przyszło na świat 1539 dzieci - 762 dziewczynki i 777 chłopców. Najczęstsze imiona nadawane dziewczynkom to Amelia, Emilia i Julia, natomiast największą popularnością wśród imion męskich cieszyły się imiona Jakub, Franciszek i Antoni.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.