Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców

Prawie 800 pakietów dla nowo narodzonych mieszkańców Data publikacji: 30 maja 2017Od 1 czerwca zeszłego roku rodzice małych mieszkańców Bytomia otrzymują pluszowego lwa - jednego z symboli miasta, nawiązującego do stojącej na rynku rzeźby. Prezent wręczany przez Urząd Stanu Cywilnego podkreśla związek rodziców i ich latorośli z miastem.

W pakiecie, oprócz maskotki, rodzina otrzymuje śliniak z napisem: "Witaj w Bytomiu" oraz list gratulacyjny podpisany przez prezydenta miasta Damiana Bartylę. Upominki są wręczane podczas rejestrowania noworodka w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22. Takich sympatycznych pakietów rozdano w Bytomiu już 798.

Od 1 czerwca w naszym mieście przyszło na świat 1539 dzieci - 762 dziewczynki i 777 chłopców. Najczęstsze imiona nadawane dziewczynkom to Amelia, Emilia i Julia, natomiast największą popularnością wśród imion męskich cieszyły się imiona Jakub, Franciszek i Antoni.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.