Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 sierpinia 2018, Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prawie 600 tys. zł na remonty szkół i przedszkoli

Prawie 600 tys. zł na remonty szkół i przedszkoli Data publikacji: 18 maja 2017Remonty kuchni, łazienek, sanitariatów, podłóg, dachów, instalacji odgromowej oraz elewacji budynków realizowane będą w okresie wakacyjnym w jedenastu bytomskich przedszkolach i szkołach. Łączny koszt planowanych prac modernizacyjnych, które sfinansowane zostaną z budżetu miasta, to prawie 600 tys. zł.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dla dzieci z przedszkoli, ale także uczniów bytomskich szkół to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. W tym czasie jednak, w wielu przedszkolach i szkołach będą trwały remonty, które mają poprawić ich infrastrukturę oraz bezpieczeństwo przebywających w nich dzieci i młodzieży.

Remonty zaplanowano w sześciu przedszkolach i pięciu szkołach. W Szkole Podstawowej nr 38 w Bytomiu Suchej – Górze oraz w przedszkolach nr 29 i 30 przy ul. Czarnieckiego wykonana zostanie nowa instalacja odgromowa. Z kolei w Przedszkolu nr 14 /Rozbark/ wyremontowana zostanie łazienka, zaś w Przedszkolu nr 15 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 /Osiedle im. gen. Ziętka/ przebudowane zostaną sanitariaty.

Kolejne prace zaplanowano w Przedszkolu nr 51 na Stroszku, gdzie remontowane będą podłogi, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Siemiradzkiego – tutaj zmodernizowana zostanie kuchnia, a także w Przedszkolu nr 31 na ul. Pułaskiego /remont elewacji budynku/ oraz w Szkole Podstawowej nr 33 w Miechowicach, gdzie wyremontowany zostanie dach.

Ważny remont prowadzony będzie także w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących /Szombierki/, gdzie planowana jest modernizacja wymiennikowni, czyli wymiana urządzeń źródła ciepła.

Przypomnijmy również, że za prawie 5 mln zł, z czego około 3,2 mln zł to dofinansowanie, przeznaczono na modernizację pięciu bytomskich przedszkoli w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace te mają się zakończyć do końca sierpnia, a programem objęte zostało pięć bytomskich przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 21 przy ul. Olimpijskiej, Przedszkole Miejskie nr 24 przy ul. Okulickiego – Niedźwiadka, Przedszkole Miejskie nr 25 przy ul. Olejniczaka, Przedszkole Miejskie nr 54 przy ul. Czecha oraz Przedszkole Miejskie nr 63 przy ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki tym pracom już od nowego roku szkolnego 2017/2018 przybędzie w naszym mieście około 120 dodatkowych miejsc dla dzieci trzy i czteroletnich.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.