Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

W Bytomiu powstanie nowa hala tenisowa!

W Bytomiu powstanie nowa hala tenisowa! Data publikacji: 20 czerwca 2017Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, która jeszcze w tym roku ma powstać na kortach przy ul. Tarnogórskiej. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansuje wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

W lipcu chcemy ruszyć z budową nowej hali, której otwarcie planujemy na grudzień br. Dzięki wsparciu władz Bytomia i Ministerstwa Sportu i Turystyki, inwestycja, której tak bardzo potrzebuje klub, dojdzie do skutku – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom. Powstanie nie tylko hala na cztery korty, ale również łącznik między halą a budynkiem klubowym, zaś dotychczasowy balon pneumatyczny zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstaną otwarte korty – dodaje Łukaszewski.

Decyzja o dofinansowaniu inwestycji ze strony miasta – kwotą 1 mln 499 600 zł – zapadła 16 czerwca. Cieszę się, że w Bytomiu powstanie kolejny obiekt sportowy na miarę XXI wieku. Zawsze wspieramy ważne inwestycje sportowe w mieście, a niewątpliwie budowa hali tenisowej, z pewnością do takich należy – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Nowa hala podniesie nie tylko prestiż klubu, ale również miasta, jako nowoczesnego ośrodka tenisa ziemnego w Polsce – dodaje prezydent Bytomia.

Całość inwestycji będzie kosztowała około 3,7 mln złotych, z czego prawie 3 mln zł to dotacje Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminy Bytom /1,5 mln zł dotacji MSiT oraz 1 499 600 zł gminy Bytom/. Będziemy się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jak również część kosztów inwestycji pokryją nasi sponsorzy – mówił Dariusz Łukaszewski. Najważniejsze mamy jednak za sobą. Miasto i Ministerstwo Sportu pozytywnie zaopiniowały nasz projekt i teraz możemy przystąpić do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji w historii klubu – dodaje wiceprezes Górnika Bytom.

Przypomnijmy, że w 2016 roku Górnik Bytom był jednym z najlepszych klubów tenisowych w Polsce, ale również organizatorem wielu prestiżowych imprez, jak: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów – ITF grade 2, Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Mężczyzn, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetów oraz XXIII Turnieju „Czarne Diamenty”.

Na swoim koncie klub i jego reprezentanci mają złote medale Mistrzostw Polski, ale także sukcesy na arenach międzynarodowych. Warto wspomnieć o świetnych występach z ostatniego miesiąca, jak:
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży-Mistrzostwa Polski kadetów - I miejsce Maciej Ziomber;
  • Mistrzostwa Polski Juniorów - I miejsce Wojciech Marek;
  • Współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży - I miejsce Górnika Bytom po raz drugi z rzędu!

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KS Górnik Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.