Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

W Bytomiu powstanie nowa hala tenisowa!

W Bytomiu powstanie nowa hala tenisowa! Data publikacji: 20 czerwca 2017Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, która jeszcze w tym roku ma powstać na kortach przy ul. Tarnogórskiej. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansuje wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

W lipcu chcemy ruszyć z budową nowej hali, której otwarcie planujemy na grudzień br. Dzięki wsparciu władz Bytomia i Ministerstwa Sportu i Turystyki, inwestycja, której tak bardzo potrzebuje klub, dojdzie do skutku – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom. Powstanie nie tylko hala na cztery korty, ale również łącznik między halą a budynkiem klubowym, zaś dotychczasowy balon pneumatyczny zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstaną otwarte korty – dodaje Łukaszewski.

Decyzja o dofinansowaniu inwestycji ze strony miasta – kwotą 1 mln 499 600 zł – zapadła 16 czerwca. Cieszę się, że w Bytomiu powstanie kolejny obiekt sportowy na miarę XXI wieku. Zawsze wspieramy ważne inwestycje sportowe w mieście, a niewątpliwie budowa hali tenisowej, z pewnością do takich należy – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Nowa hala podniesie nie tylko prestiż klubu, ale również miasta, jako nowoczesnego ośrodka tenisa ziemnego w Polsce – dodaje prezydent Bytomia.

Całość inwestycji będzie kosztowała około 3,7 mln złotych, z czego prawie 3 mln zł to dotacje Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminy Bytom /1,5 mln zł dotacji MSiT oraz 1 499 600 zł gminy Bytom/. Będziemy się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jak również część kosztów inwestycji pokryją nasi sponsorzy – mówił Dariusz Łukaszewski. Najważniejsze mamy jednak za sobą. Miasto i Ministerstwo Sportu pozytywnie zaopiniowały nasz projekt i teraz możemy przystąpić do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji w historii klubu – dodaje wiceprezes Górnika Bytom.

Przypomnijmy, że w 2016 roku Górnik Bytom był jednym z najlepszych klubów tenisowych w Polsce, ale również organizatorem wielu prestiżowych imprez, jak: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów – ITF grade 2, Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Mężczyzn, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetów oraz XXIII Turnieju „Czarne Diamenty”.

Na swoim koncie klub i jego reprezentanci mają złote medale Mistrzostw Polski, ale także sukcesy na arenach międzynarodowych. Warto wspomnieć o świetnych występach z ostatniego miesiąca, jak:
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży-Mistrzostwa Polski kadetów - I miejsce Maciej Ziomber;
  • Mistrzostwa Polski Juniorów - I miejsce Wojciech Marek;
  • Współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży - I miejsce Górnika Bytom po raz drugi z rzędu!

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KS Górnik Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.