Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków Data publikacji: 11 grudnia 2017Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Do końca przyszłego roku w ramach projektu Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, potrwają prace w Parku Miejskim w centrum, Ludowym w Miechowicach, Fazańcu w Szombierkach, w Parku Mickiewicza, Parku im. Konopnickiej w Karbiu oraz na terenie zieleńców przy ul. Bukowej, Zabrzańskiej i Nowakowskiego.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania procedur przetargowych. Realizacja tego projektu to koszt prawie 15,5 mln zł, z czego 85% stanowić będzie unijne dofinansowanie
– mówi Ewa Nazarewicz, dyrektorka Miejskiego Zarządu Zieleni Gospodarki Komunalnej.

Zakres prac obejmuje m.in. prace zieleniarskie, na które złożą się nowe nasadzenia drzew i krzewów, rekultywacja zbiorników wodnych. Powstaną też nowe trawniki, wyremontowane zostaną alejki. Uroku bytomskim parkom dodadzą także nowe elementy małej architektury w postaci schodów, pomostów, ławek i koszy na śmieci.
Logo.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.