Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz zmienić ogrzewanie? Powiedz jakie masz plany!

Dla tych mieszkańców, którzy sami ogrzewają swoje domy nadszedł czas, kiedy można nie myśleć o opale czy rachunkach za gaz. Bez względu na porę roku Bytom pamięta o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza. Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Programu ograniczenia niskiej emisji.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków Data publikacji: 11 grudnia 2017Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Do końca przyszłego roku w ramach projektu Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, potrwają prace w Parku Miejskim w centrum, Ludowym w Miechowicach, Fazańcu w Szombierkach, w Parku Mickiewicza, Parku im. Konopnickiej w Karbiu oraz na terenie zieleńców przy ul. Bukowej, Zabrzańskiej i Nowakowskiego.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania procedur przetargowych. Realizacja tego projektu to koszt prawie 15,5 mln zł, z czego 85% stanowić będzie unijne dofinansowanie
– mówi Ewa Nazarewicz, dyrektorka Miejskiego Zarządu Zieleni Gospodarki Komunalnej.

Zakres prac obejmuje m.in. prace zieleniarskie, na które złożą się nowe nasadzenia drzew i krzewów, rekultywacja zbiorników wodnych. Powstaną też nowe trawniki, wyremontowane zostaną alejki. Uroku bytomskim parkom dodadzą także nowe elementy małej architektury w postaci schodów, pomostów, ławek i koszy na śmieci.
Logo.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.