Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Poznali tajemnice najciekawszych świątyń Bytomia

Data publikacji: 22 lipca 2017Kolejna grupa pasjonatów historii Bytomia miała okazję poznać ciekawostki związane z naszym miastem. Tym razem przewodnik PTTK opowiadał o bytomskich świątyniach.

W sobotę /22 lipca/ pięćdziesięcio osobowa grupa odwiedziła pięć najciekawszych bytomskich kościołów: znajdujący się na rynku najstarszy kościół w mieście pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, otwarty tylko w czasie mszy odprawianych w obrządku łacińskim kościół Świętego Ducha, barokowy kościół Świętego Wojciecha na Placu Klasztornym oraz kościół pw. Trójcy Świętej i znajdujący się przy ulicy Pułaskiego modernistyczny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

W czasie oprowadzenia przewodnik PTTK opowiadał również o burzliwej historii Bytomia, klątwie, która została rzucona na nasze miasto w 1369 przez biskupa krakowskiego czy o znajdującym się na bytomskim rynku nieistniejącym już ratuszu miejskim.

Kolejna wycieczka odbędzie się w następną sobotę, 29 lipca, pod hasłem „Bytom czasów świetności cz. I”. Odwiedzimy wtedy budowle użyteczności publicznej wzniesione na przełomie XIX i XX wieku w centrum miasta: Szkołę Muzyczną, IV Liceum Ogólnokształcące, Operę Śląską oraz bytomski Dworzec Kolejowy.

By wziąć w niej udział należy wysłać maila na: promo@um.bytom.pl (z tytułem: wycieczka po Bytomiu), dokonać zgłoszenia dzwoniąc pod numer: 32 386 36 69 lub osobiście w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Koszt wycieczki to 5 zł.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.