Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Poznali sztukę malowania piaskiem

Poznali sztukę malowania piaskiem Data publikacji: 1 marca 2018W tej przygodzie ze sztuką nieważny był talent, liczyło się zaangażowanie i wyobraźnia artystów. A ta im służyła. Tym razem seniorów i młodzież połączyły artystyczne próby w Muzeum Górnośląskim, gdzie tworzyli obrazy z piasku.

W niezwykłych warsztatach pod okiem Anny Rak, wzięli udział słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Malowanie piaskiem na podświetlanym stole, przy dźwiękach muzyki traktowane jest nie tylko jako ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu, ale też ma walory terapeutyczne. Zajęcia te wykorzystywane są bowiem często w arteterapii.

Proste ruchy rąk na piasku dały niesamowite efekty, choć początkowo uczestnicy wątpili w swoje umiejętności. Wśród ulotnych obrazów nie zabrakło gotyckich klimatów, tropikalnych i zimowych krajobrazów. Oryginalne piaskowe dzieła zostały zapisane i trafiły do rodzinnych archiwów.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. BUTW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.