Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Poznali Segiet z przewodnikiem

Data publikacji: 23 lipca 2016Trzecia odsłona akcji „Poznaj Bytom z Przewodnikiem” zaprowadziła zwiedzających na najciekawsze pod względem geologicznym i przyrodniczym tereny. Uczestnicy pokonali kilka kilometrów po bytomskim Segiecie, słuchając historii oraz ciekawostek związanych z tym rezerwatem. Na miejsce przyjechali wąskotorówką.

Około 60 osób podziwiało skarby rezerwatu, ale największe wrażenie zrobiły ponad 150-letnie buki, których gęste nachodzące na siebie korony tworzą swego rodzaju „dach” tego miejsca. Mieszkam w Bytomiu kilkadziesiąt lat i nigdy tu nie byłam. Od dzisiaj często będę odwiedzała to miejsce i zawsze z aparatem w ręku. Zabiorę tutaj też znajomych – powiedziała pani Krystyna, uczestniczka wycieczki. W programie znalazł się również Suchogórski Labirynt Skalny oraz kamieniołom Blachówka.

Uczestnicy sami przekonali się co przez setki lat przyroda zrobiła z miejscem, w którym kiedyś królował człowiek, z miejscem gdzie wydobywało się cynk, ołów i srebro.

Kolejne zwiedzanie naszego miasta już za tydzień /30 lipca/. Tym razem uczestnicy zobaczą wzgórze Gryca, najwyższego miejsca w okolicach Bytomia (317,7 m.n.p.m.) oraz miechowickie zbiorniki wodne, a punktem kulminacyjnym będzie zwiedzanie schronu. Organizatorzy przewidzieli imitację nalotu bombowego. Zapisy ruszają w poniedziałek /25 lipca/.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.