Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznajemy Bytom z przewodnikiem - półmetek

Poznajemy Bytom z przewodnikiem - półmetek Data publikacji: 30 lipca 2016318 osób wzięło udział w lipcu w sobotnich wycieczkach z przewodnikiem, organizowanych przez Wydział Promocji i Kontaktów z Mediami UM i bytomski oddział PTTK.

Jedno z najstarszych miast w Polsce skrywa tyle tajemnic, że każdy miłośnik historii znajdzie coś dla siebie. Dziś bytomianie poznawali Miechowice. Na trasie nie mogło zabraknąć m.in. przeciwlotniczego schronu z okresu II wojny światowej. Wyremontowany i oddany do użytku w czerwcu tego roku cieszy się niesłabnącą popularnością.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili dziś także Górę Gryca. To najwyższe wzniesienie w okolicach Bytomia. Na jego szczycie mieści się kaplica poświęcona św. Barbarze, patronce górników (z 1850 r.).  Jej fundatorem był Franz von Winckler, właściciel Miechowic. Z jego inicjatywy, wokół kaplicy utworzona park, gdzie górnicy mogli wypoczywać po ciężkiej pracy w kopalni.

Przewodnicy PTTK o Miechowicach mogą opowiadać bardzo długo. Tematów na jedną wycieczkę jest za dużo, dlatego wrócimy tam już 20 sierpnia. Będzie można zobaczyć kryptę Wincklerów w Kościele św. Krzyża, ruiny zamku oraz teren Ostoi Pokoju.

Już za tydzień, 6 sierpnia, uczestnicy sobotnich wycieczek z przewodnikiem poznają architektoniczne perełki w centrum miasta. 13 sierpnia dowiedzą się, jakie historyczne tajemnice kryje budynek Urzędu Miejskiego, a na zakończenie wycieczek - 27 sierpnia będą mogli poznać jedną z nieodkrytych jeszcze dzielnic Bytomia – Łagiewniki.

Sobotnie wycieczki to okazja do poznania Bytomia nie tylko dla mieszkańców. Przyjeżdżają tu  także piekarzanie, rudzianie, radzionkowianie i tarnogórzanie. Największą popularnością cieszyła się wycieczka śladem społeczności żydowskiej. Wzięły w niej udział 123 osoby. 80 osób poznawało Knajfeld, 64 – Miechowice, a 51 osób wybrało się na wycieczkę po Rezerwacie Segiet.


Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.