Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznajemy Bytom z przewodnikiem - półmetek

Poznajemy Bytom z przewodnikiem - półmetek Data publikacji: 30 lipca 2016318 osób wzięło udział w lipcu w sobotnich wycieczkach z przewodnikiem, organizowanych przez Wydział Promocji i Kontaktów z Mediami UM i bytomski oddział PTTK.

Jedno z najstarszych miast w Polsce skrywa tyle tajemnic, że każdy miłośnik historii znajdzie coś dla siebie. Dziś bytomianie poznawali Miechowice. Na trasie nie mogło zabraknąć m.in. przeciwlotniczego schronu z okresu II wojny światowej. Wyremontowany i oddany do użytku w czerwcu tego roku cieszy się niesłabnącą popularnością.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili dziś także Górę Gryca. To najwyższe wzniesienie w okolicach Bytomia. Na jego szczycie mieści się kaplica poświęcona św. Barbarze, patronce górników (z 1850 r.).  Jej fundatorem był Franz von Winckler, właściciel Miechowic. Z jego inicjatywy, wokół kaplicy utworzona park, gdzie górnicy mogli wypoczywać po ciężkiej pracy w kopalni.

Przewodnicy PTTK o Miechowicach mogą opowiadać bardzo długo. Tematów na jedną wycieczkę jest za dużo, dlatego wrócimy tam już 20 sierpnia. Będzie można zobaczyć kryptę Wincklerów w Kościele św. Krzyża, ruiny zamku oraz teren Ostoi Pokoju.

Już za tydzień, 6 sierpnia, uczestnicy sobotnich wycieczek z przewodnikiem poznają architektoniczne perełki w centrum miasta. 13 sierpnia dowiedzą się, jakie historyczne tajemnice kryje budynek Urzędu Miejskiego, a na zakończenie wycieczek - 27 sierpnia będą mogli poznać jedną z nieodkrytych jeszcze dzielnic Bytomia – Łagiewniki.

Sobotnie wycieczki to okazja do poznania Bytomia nie tylko dla mieszkańców. Przyjeżdżają tu  także piekarzanie, rudzianie, radzionkowianie i tarnogórzanie. Największą popularnością cieszyła się wycieczka śladem społeczności żydowskiej. Wzięły w niej udział 123 osoby. 80 osób poznawało Knajfeld, 64 – Miechowice, a 51 osób wybrało się na wycieczkę po Rezerwacie Segiet.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.