Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznaj sąsiada i działajcie razem!

Poznaj sąsiada i działajcie razem! Data publikacji: 7 marca 2018



Jeszcze tylko przez kilka dni (do 9 marca) można zapisywać się na warsztaty "Poznaj sąsiada" organizowane przez Fundację Napraw Sobie Miasto. Mamy pomóc bytomianom wypracować inicjatywy lokalne, a dobre relacje sąsiedzkie mogą być w tym przydatne - zapewnia Agnieszka Majorek z fundacji.

Potrzeba zorganizowania sąsiedzkich warsztatów zrodziła się w ubiegłym roku w trakcie spotkań w kwartałach pilotażu rewitalizacji. Przypomnijmy, członkowie Fundacji Napraw Sobie Miasto prowadzą warsztaty w  lokalizacjach nr 2, 3 i 6. Podczas rozmów okazało się, że ludzie z najbliższego otoczenia nie rozumieją się przede wszystkim przez to, że ze sobą nie rozmawiają - dodaje Jakub Adamczyk z fundacji. To często rodzi konflikty i niechęć do jakiegokolwiek działania.

Organizatorzy warsztatów zapraszają na nie osoby, którym zależy na zmianie najbliższego otoczenia. Czasem ludzie wiedzą, co warto zrobić, ale nie mają do tego narzędzi, nie wiedzą skąd pozyskać pieniądze - mówi Agnieszka Majorek. Poza tym, kiedy jest ich więcej, wówczas łatwiej im zmobilizować się do działania. Członkowie fundacji mają też nadzieję, że kiedy uda się zrealizować pierwsze projekty przez grupę zżytych ze sobą sąsiadów, inni do nich dołączą.

Chętni do udziału w zajęciach muszą wypełnić formularz (dostępny tutaj) i czekać na odpowiedź organizatorów. Jeszcze są wolne miejsca, choć ich liczba jest ograniczona.

logo_kolor.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.