Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznaj sąsiada i działajcie razem!

Poznaj sąsiada i działajcie razem! Data publikacji: 7 marca 2018Jeszcze tylko przez kilka dni (do 9 marca) można zapisywać się na warsztaty "Poznaj sąsiada" organizowane przez Fundację Napraw Sobie Miasto. Mamy pomóc bytomianom wypracować inicjatywy lokalne, a dobre relacje sąsiedzkie mogą być w tym przydatne - zapewnia Agnieszka Majorek z fundacji.

Potrzeba zorganizowania sąsiedzkich warsztatów zrodziła się w ubiegłym roku w trakcie spotkań w kwartałach pilotażu rewitalizacji. Przypomnijmy, członkowie Fundacji Napraw Sobie Miasto prowadzą warsztaty w  lokalizacjach nr 2, 3 i 6. Podczas rozmów okazało się, że ludzie z najbliższego otoczenia nie rozumieją się przede wszystkim przez to, że ze sobą nie rozmawiają - dodaje Jakub Adamczyk z fundacji. To często rodzi konflikty i niechęć do jakiegokolwiek działania.

Organizatorzy warsztatów zapraszają na nie osoby, którym zależy na zmianie najbliższego otoczenia. Czasem ludzie wiedzą, co warto zrobić, ale nie mają do tego narzędzi, nie wiedzą skąd pozyskać pieniądze - mówi Agnieszka Majorek. Poza tym, kiedy jest ich więcej, wówczas łatwiej im zmobilizować się do działania. Członkowie fundacji mają też nadzieję, że kiedy uda się zrealizować pierwsze projekty przez grupę zżytych ze sobą sąsiadów, inni do nich dołączą.

Chętni do udziału w zajęciach muszą wypełnić formularz (dostępny tutaj) i czekać na odpowiedź organizatorów. Jeszcze są wolne miejsca, choć ich liczba jest ograniczona.

logo_kolor.jpg


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.