Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznaj sąsiada i działajcie razem!

Poznaj sąsiada i działajcie razem! Data publikacji: 7 marca 2018Jeszcze tylko przez kilka dni (do 9 marca) można zapisywać się na warsztaty "Poznaj sąsiada" organizowane przez Fundację Napraw Sobie Miasto. Mamy pomóc bytomianom wypracować inicjatywy lokalne, a dobre relacje sąsiedzkie mogą być w tym przydatne - zapewnia Agnieszka Majorek z fundacji.

Potrzeba zorganizowania sąsiedzkich warsztatów zrodziła się w ubiegłym roku w trakcie spotkań w kwartałach pilotażu rewitalizacji. Przypomnijmy, członkowie Fundacji Napraw Sobie Miasto prowadzą warsztaty w  lokalizacjach nr 2, 3 i 6. Podczas rozmów okazało się, że ludzie z najbliższego otoczenia nie rozumieją się przede wszystkim przez to, że ze sobą nie rozmawiają - dodaje Jakub Adamczyk z fundacji. To często rodzi konflikty i niechęć do jakiegokolwiek działania.

Organizatorzy warsztatów zapraszają na nie osoby, którym zależy na zmianie najbliższego otoczenia. Czasem ludzie wiedzą, co warto zrobić, ale nie mają do tego narzędzi, nie wiedzą skąd pozyskać pieniądze - mówi Agnieszka Majorek. Poza tym, kiedy jest ich więcej, wówczas łatwiej im zmobilizować się do działania. Członkowie fundacji mają też nadzieję, że kiedy uda się zrealizować pierwsze projekty przez grupę zżytych ze sobą sąsiadów, inni do nich dołączą.

Chętni do udziału w zajęciach muszą wypełnić formularz (dostępny tutaj) i czekać na odpowiedź organizatorów. Jeszcze są wolne miejsca, choć ich liczba jest ograniczona.

logo_kolor.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.