Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Poznaj Knajfeld z przewodnikiem

Poznaj Knajfeld z przewodnikiem Data publikacji: 4 lipca 2016Wycieczki śladem architektonicznych perełek, po miejscach nierozerwalnie związanych zhistorią miasta, ale też po rzadziej odwiedzanych, acz pięknych zakątkach. Już w najbliższą sobotę, 9 lipca rusza pierwsza wycieczka, która przybliży nam wciąż nieodkrytą część Bytomia, jaką jest Knajfeld (z niem. Kleinfeld).

Wakacyjne zwiedzanie miasta wramach cyklu Poznaj Bytom zPrzewodnikiem, toprawdziwy hit ubiegłorocznego lata. Ogromne zainteresowanie mieszkańców Bytomia sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować tę formę aktywnego wypoczynku – mówi Aleksandra Szatkowska, Naczelnik Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami.

Na trasie wycieczki po Knajfeldzie znajdziemy interesujące wille zamożnych bytomian z przełomu XIX/XX w. ikameralne kamieniczki. Zobaczymy m.in. starą piekarnię, która działa od 1948 roku, gmach dawnej Hans-Schemm-Schule - obecnie ZSO nr 7 przy ul. Siemiradzkiego, a także kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który mieści się w budynku wzniesionym z myślą o zupełnie innym przeznaczeniu.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego by wziąć udział w wycieczce należy do czwartku, 7 lipca wysłać mejla na: promo@um.bytom.pl (z tytułem: wycieczka po Bytomiu) lub dokonać zgłoszenia dzwoniąc pod nr tel.:32 386 36 69 lub osobiście w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Koszt każdej wycieczki to 5zł (usługa przewodnika). Zbiórka o 9.30 przy Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej.

Zobacz program  wycieczek

Autor: AK
Zdjęcia: arch.UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.