Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznaj Bytom z przewodnikiem - Urząd Miejski

Poznaj Bytom z przewodnikiem - Urząd Miejski Data publikacji: 8 sierpnia 2016Jakie tajemnice kryje gmach Urzędu Miejskiego w Bytomiu? Tego będzie można dowiedzieć się podczas najbliższej wycieczki z przewodnikiem w sobotę, 13 sierpnia.

Dowiemy się, co pierwotnie mieściło się w budynku Urzędu Miejskiego i kiedy zdecydowano o przeniesieniu tu siedziby władz miejskich. Uczestnicy wycieczki będą mieli też okazję podziwiać rośliny z całego świata w miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej. Początek wycieczki o 9.30, koszt – 5 zł. Zapisy prowadzone są w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, tel.: 32 386 36 69.

Przypomnijmy, z wycieczek organizowanych przez Wydział Promocji Bytomi i Kontaktów z Mediami i bytomski oddział PTTK skorzystało już prawie 400 osób. Zwiedzili m.in. Rezerwat Segiet, schron przeciwlotniczy w Miechowicach, Knajfeld czy cmentarz żydowski.

20 sierpnia przewodnicy zaproszą do Miechowic na zwiedzanie krypty Wincklerów w Kościele św. Krzyża, ruin zamku oraz terenu Ostoi Pokoju. Na zakończenie wycieczek - 27 sierpnia bytomianie będą mogli poznać jedną z nieodkrytych jeszcze dzielnic miasta – Łagiewniki.

 


Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.