Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznaj Bytom z przewodnikiem - Urząd Miejski

Poznaj Bytom z przewodnikiem - Urząd Miejski Data publikacji: 8 sierpnia 2016Jakie tajemnice kryje gmach Urzędu Miejskiego w Bytomiu? Tego będzie można dowiedzieć się podczas najbliższej wycieczki z przewodnikiem w sobotę, 13 sierpnia.

Dowiemy się, co pierwotnie mieściło się w budynku Urzędu Miejskiego i kiedy zdecydowano o przeniesieniu tu siedziby władz miejskich. Uczestnicy wycieczki będą mieli też okazję podziwiać rośliny z całego świata w miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej. Początek wycieczki o 9.30, koszt – 5 zł. Zapisy prowadzone są w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, tel.: 32 386 36 69.

Przypomnijmy, z wycieczek organizowanych przez Wydział Promocji Bytomi i Kontaktów z Mediami i bytomski oddział PTTK skorzystało już prawie 400 osób. Zwiedzili m.in. Rezerwat Segiet, schron przeciwlotniczy w Miechowicach, Knajfeld czy cmentarz żydowski.

20 sierpnia przewodnicy zaproszą do Miechowic na zwiedzanie krypty Wincklerów w Kościele św. Krzyża, ruin zamku oraz terenu Ostoi Pokoju. Na zakończenie wycieczek - 27 sierpnia bytomianie będą mogli poznać jedną z nieodkrytych jeszcze dzielnic miasta – Łagiewniki.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.