Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2018, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Poznaj Bytom z przewodnikiem - Urząd Miejski

Poznaj Bytom z przewodnikiem - Urząd Miejski Data publikacji: 8 sierpnia 2016Jakie tajemnice kryje gmach Urzędu Miejskiego w Bytomiu? Tego będzie można dowiedzieć się podczas najbliższej wycieczki z przewodnikiem w sobotę, 13 sierpnia.

Dowiemy się, co pierwotnie mieściło się w budynku Urzędu Miejskiego i kiedy zdecydowano o przeniesieniu tu siedziby władz miejskich. Uczestnicy wycieczki będą mieli też okazję podziwiać rośliny z całego świata w miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej. Początek wycieczki o 9.30, koszt – 5 zł. Zapisy prowadzone są w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, tel.: 32 386 36 69.

Przypomnijmy, z wycieczek organizowanych przez Wydział Promocji Bytomi i Kontaktów z Mediami i bytomski oddział PTTK skorzystało już prawie 400 osób. Zwiedzili m.in. Rezerwat Segiet, schron przeciwlotniczy w Miechowicach, Knajfeld czy cmentarz żydowski.

20 sierpnia przewodnicy zaproszą do Miechowic na zwiedzanie krypty Wincklerów w Kościele św. Krzyża, ruin zamku oraz terenu Ostoi Pokoju. Na zakończenie wycieczek - 27 sierpnia bytomianie będą mogli poznać jedną z nieodkrytych jeszcze dzielnic miasta – Łagiewniki.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.