Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Poznaj anioły

Poznaj anioły Data publikacji: 2 grudnia 2017Są bezinteresowni, oddani sprawie i wierzą, że świat jest lepszy, jeśli dajemy innym kawałek siebie. Co ważne, w odniesieniu do tegorocznych laureatów nagrody Anioł Wolontariatu, to nie tylko słowa, ale czyny, codzienna praca na rzecz potrzebujących pomocy. W tym roku statuetki trafiły do Anny Kowolik i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze słoweńskiego Ormoż.

Za nami doroczna gala, która w tym roku za sprawą unijnego projektu Europa dla Obywateli zyskała międzynarodową rangę. Podobnie jak w ubiegłych latach statuetką uhonorowano Bytomskiego Anioła Wolontariatu. Odebrała ją Anna Kowolik, której środowiskom związanym z działającym w naszym mieście trzecim sektorem nie trzeba przedstawiać.

Anna Kowolik, zgłoszona do nagrody przez Szkolę Podstawową nr 45, jest prezeską Stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych, której działalność koncentruje się na działaniach charytatywnych, ale też promujących lokalnych artystów, sportowców. Kowolik od lat współpracuje z Fundacją Iskierka, która niesienie pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Dla oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego nr 2 podjęła się organizacji biblioteczki dla małych pacjentów, a także zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na operację ciężko chorych dzieci.

Jak czytamy w rekomendacji, Anna Kowolik to osoba o wielkim sercu, otwarta na krzywdę innych, angażująca się w pomoc dzieciom i osobom starszym, nawiązująca kontakt ze szkołami, szpitalami oraz placówkami kulturalnymi i sportowymi.

Nagrodą Międzynarodowego Anioła Wolontariatu uhonorowano Prostovoljno Gasilsko Društvo Ormož. Obok swojej statutowej działalności związanej ze służbą przeciwpożarową, która podobnie jak polska OSP, obejmuje zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną czy udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie klęsk żywiołowych czy wypadków, aktywnie działa na niwie społecznej.

Prostovoljno Gasilsko Društvo Ormož współpracuje m.in. ze szkołami i przedszkolami, organizując drzwi otwarte. Będąc jednym z 45 wydziałów straży słowackiej jednostka z ponad 130 -letnią historią ma na swoim koncie liczne imprezy o charakterze charytatywnym. Jak zaznaczyli nasi partnerzy ze Słowenii, wyróżnienie w postaci tytułu Anioła Wolontariatu to prawdziwy zastrzyk satysfakcji i motywacji do dalszej służby.

Warto zaznaczyć, że międzynarodowa odsłona Anioła Wolontariatu zainaugurowała projekt  Nie jesteś sam: solidarność jako sposób na europejskie wartości – festiwal wolontariatu w Bytomiu” w ramach programu „Europa dla obywateli ".W przedsięwzięcie zaangażowało się wiele podmiotów, instytucji oraz stowarzyszeń, również z miast partnerskich Bytomia, czyli Recklinghausen, Ormoz i Vsetina.

Już jutro, 3 grudnia w Biurze Organizacji Pozarządowych rozpoczną się warsztaty, których tematyka związana będzie m.in. z organizowaniem rożnych form działalności obywatelskiej czy promocją wolontariatu i organizacji non profit w mediach.

W poniedziałek, 4 grudnia o17.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół odbędzie się debata, podczas której zostaną zaprezentowane działania stowarzyszenia miast partnerskich zajmujących się wolontariatem, a także materiał z warsztatów i wizyt studyjnych.

Projekt Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu w Bytomiu jest realizowany w ramach unijnego programu Europa dla Obywateli, Partnerstwo Miast.
logo.jpg

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.