Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Pożegnanie lata ze Śląską Biesiadą

Data publikacji: 23 września 2017W sobotę, mimo niesprzyjającej pogody, pożegnaliśmy lato przy dźwiękach śląskich szlagierów. W amfiteatrze w Parku Miejskim wystąpili artyści śląskiej sceny muzycznej w ramach Letniej Trasy Koncertowej Radia Piekary.

Przybyłych na koncert przywitał Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, który dziękował za przybycie - w ramach imprezy Coolturalny Wrzesień w ubiegły weekend odbyły się dwa koncerty: zespołu Sztywny Pal Azji oraz Krzysztofa Bobeckiego. Żałuję, że pogoda nam wtedy nie dopisała. Dziś robimy drugie podejście i zapraszamy bytomską publiczność do prawdziwej śląskiej biesiady. Mam nadzieję, że dzisiejsi artyści przypadną Państwu do gustu i sprawią, że w skocznych rytmach i biesiadnej atmosferze pożegnamy czas plenerowych letnich koncertów.

Na scenie bytomskiego Amfiteatru wystąpili: Bożena Mielnik, Sandra i Joachim Kojowie, Weronika, Zespół Ed-Ka, Magdalena Pal oraz Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Koncert poprowadził Sebastian Parma - prezenter Radia Piekary.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.