Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Pożegnanie lata ze Śląską Biesiadą

Data publikacji: 23 września 2017W sobotę, mimo niesprzyjającej pogody, pożegnaliśmy lato przy dźwiękach śląskich szlagierów. W amfiteatrze w Parku Miejskim wystąpili artyści śląskiej sceny muzycznej w ramach Letniej Trasy Koncertowej Radia Piekary.

Przybyłych na koncert przywitał Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, który dziękował za przybycie - w ramach imprezy Coolturalny Wrzesień w ubiegły weekend odbyły się dwa koncerty: zespołu Sztywny Pal Azji oraz Krzysztofa Bobeckiego. Żałuję, że pogoda nam wtedy nie dopisała. Dziś robimy drugie podejście i zapraszamy bytomską publiczność do prawdziwej śląskiej biesiady. Mam nadzieję, że dzisiejsi artyści przypadną Państwu do gustu i sprawią, że w skocznych rytmach i biesiadnej atmosferze pożegnamy czas plenerowych letnich koncertów.

Na scenie bytomskiego Amfiteatru wystąpili: Bożena Mielnik, Sandra i Joachim Kojowie, Weronika, Zespół Ed-Ka, Magdalena Pal oraz Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Koncert poprowadził Sebastian Parma - prezenter Radia Piekary.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.