Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zaplanuj ferie w mieście

Jak dotąd zima w tym roku upodobała sobie inne zakątki świata. Nawet jeśli na ferie nie zrobi się biało, zimowa laba, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie, nie musi oznaczać nudy. Warto zapoznać się już teraz z ofertą kulturalną i sportową przygotowaną przez miasto.

Pożegnali ferie na lodowisku

Pożegnali ferie na lodowisku Data publikacji: 27 stycznia 2017Mam nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście sił na kolejne miesiące w szkole. Od poniedziałku znów się zaczną szkolne obowiązki. Życzę wam dużo zapału i samych sukcesów w nauce - mówił dziś /27 stycznia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas pożegnania ferii.

Za uczniami z Bytomia dwa tygodnie zimowej laby. Aby nieco osłodzić im powrót do szkoły i rozpoczęcie nowego semestru nauki na pl. Sobieskiego już po raz trzeci zorganizowano wielką zabawę na lodowisku. Feriend zgromadził na lodowisku i wokół niego setki młodych amatorów jazdy na łyżwach.

Nie nudzili się też ci, którzy woleli bawić się poza ślizgawką. Na tych, którzy czują się w swoim żywiole mając na nogach łyżwy, czekały konkurencje sprawnościowe, w trakcie których musieli wykazać się dobrą techniką jazdy oraz szybkością. Nie zabrakło też pokazów młodych hokeistów  Tempish Polonii Bytom, a także przejażdżki strażacką zwyżką i wielu innych atrakcji.

Podobnie jak w ubiegłym roku tafla lodowiska zamieniła się w taneczny parkiet, a na zakończenie w niebo poleciały balony, które wraz z dziećmi wypuścił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Organizatorem Feriendu był Wydział Promocji Bytomia i Kontaków z Mediami UM Bytom przy wsparciu TMH Polonii Bytom, Magicznej Krainy, Policji, KM Państwowej Staży Pożarnej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.