Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2018, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pożegnali ferie na lodowisku

Pożegnali ferie na lodowisku Data publikacji: 27 stycznia 2017Mam nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście sił na kolejne miesiące w szkole. Od poniedziałku znów się zaczną szkolne obowiązki. Życzę wam dużo zapału i samych sukcesów w nauce - mówił dziś /27 stycznia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas pożegnania ferii.

Za uczniami z Bytomia dwa tygodnie zimowej laby. Aby nieco osłodzić im powrót do szkoły i rozpoczęcie nowego semestru nauki na pl. Sobieskiego już po raz trzeci zorganizowano wielką zabawę na lodowisku. Feriend zgromadził na lodowisku i wokół niego setki młodych amatorów jazdy na łyżwach.

Nie nudzili się też ci, którzy woleli bawić się poza ślizgawką. Na tych, którzy czują się w swoim żywiole mając na nogach łyżwy, czekały konkurencje sprawnościowe, w trakcie których musieli wykazać się dobrą techniką jazdy oraz szybkością. Nie zabrakło też pokazów młodych hokeistów  Tempish Polonii Bytom, a także przejażdżki strażacką zwyżką i wielu innych atrakcji.

Podobnie jak w ubiegłym roku tafla lodowiska zamieniła się w taneczny parkiet, a na zakończenie w niebo poleciały balony, które wraz z dziećmi wypuścił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Organizatorem Feriendu był Wydział Promocji Bytomia i Kontaków z Mediami UM Bytom przy wsparciu TMH Polonii Bytom, Magicznej Krainy, Policji, KM Państwowej Staży Pożarnej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.