Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Powstaną kolejne ekopracownie

Powstaną kolejne ekopracownie Data publikacji: 20 czerwca 2017Po 30 tys. złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymają dwie bytomskie szkoły, które znalazły się w finale konkursu Zielona Pracownia 2017.

Nowe ekopracownie, w których już w nowym roku szkolnym prowadzone będą zajęcia z przyrody, biologii, geografii oraz zajęcia chemiczno – fizyczne, powstają w Szkole Podstawowej nr 38 w Suchej Górze oraz w Szkole Podstawowej nr 45 w Szombierkach.

Przy ocenie wniosków jury brało pod uwagę m.in. kreatywność w sposobie zagospodarowania pracowni, a tej z nie brakowało twórcom bytomskich projektów. Istotnym kryterium wyboru było też dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów – mówi Wioletta Kazior – Klimowicz z Wydziału Edukacji.

Warto dodać, że na konkurs wpłynęły 82 wnioski, z czego 43 otrzymały dofinansowanie do łącznej kwoty prawie 1, 25 mln. zł. Przypomnijmy, że nowoczesne Zielone Pracownie otwarto już w Szkole Podstawowej nr 37, Gimnazjum nr 2 oraz SP nr 6. Uczniowie z powodzeniem rozwijają tam swoje zainteresowania m.in. z zakresu nauk przyrodniczych, geograficznych czy chemicznych.

Autor: AK
Zdjęcia: ekopracownia w SP nr 37

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.