Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Powstaną kolejne ekopracownie

Powstaną kolejne ekopracownie Data publikacji: 20 czerwca 2017Po 30 tys. złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymają dwie bytomskie szkoły, które znalazły się w finale konkursu Zielona Pracownia 2017.

Nowe ekopracownie, w których już w nowym roku szkolnym prowadzone będą zajęcia z przyrody, biologii, geografii oraz zajęcia chemiczno – fizyczne, powstają w Szkole Podstawowej nr 38 w Suchej Górze oraz w Szkole Podstawowej nr 45 w Szombierkach.

Przy ocenie wniosków jury brało pod uwagę m.in. kreatywność w sposobie zagospodarowania pracowni, a tej z nie brakowało twórcom bytomskich projektów. Istotnym kryterium wyboru było też dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów – mówi Wioletta Kazior – Klimowicz z Wydziału Edukacji.

Warto dodać, że na konkurs wpłynęły 82 wnioski, z czego 43 otrzymały dofinansowanie do łącznej kwoty prawie 1, 25 mln. zł. Przypomnijmy, że nowoczesne Zielone Pracownie otwarto już w Szkole Podstawowej nr 37, Gimnazjum nr 2 oraz SP nr 6. Uczniowie z powodzeniem rozwijają tam swoje zainteresowania m.in. z zakresu nauk przyrodniczych, geograficznych czy chemicznych.

Autor: AK
Zdjęcia: ekopracownia w SP nr 37

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.