Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Powraca Festiwal Modelarski

Powraca Festiwal Modelarski Data publikacji: 22 marca 2018Ta informacja z pewnością ucieszy entuzjastów modelarstwa zarówno tych, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kunsztownym tworzeniu modeli, jak i tych, którzy lubią nacieszyć oko misternie wykonanymi egzemplarzami. 24 i 25 marca w Hali na Skarpie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz czternasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych.

Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal ma charakter otwarty. Swoje prace mogą zaprezentować zarówno indywidualni modelarze, jak i zrzeszeni w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu brało każdorazowo udział ok. 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Co roku niebagatelna była też liczba zwiedzających tę niecodzienną wystawę – ponad 3 tys. osób. Organizatorzy wydarzenia – MDK nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy „KARB” nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla?

W sobotę, 24 marca wystawę będzie można zwiedzać od 13.00 do 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął prezydent Damian Bartyla.

Wstęp wolny.

Oficjalna strona festiwalu: http://www.bytom-model-festiwal.pl
BYTOM_2018_PLAKAT_141.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.