Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Powraca Festiwal Modelarski

Powraca Festiwal Modelarski Data publikacji: 2 marca 2018Ta informacja z pewnością ucieszy entuzjastów modelarstwa zarówno tych, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kunsztownym tworzeniu modeli, jak i tych, którzy lubią nacieszyć oko misternie wykonanymi egzemplarzami. 24 i 25 marca w Hali na Skarpie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz czternasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych.

Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal ma charakter otwarty. Swoje prace mogą zaprezentować zarówno indywidualni modelarze, jak i zrzeszeni w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu brało każdorazowo udział ok. 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Co roku niebagatelna była też liczba zwiedzających tę niecodzienną wystawę – ponad 3 tys. osób. Organizatorzy wydarzenia – MDK nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy „KARB” nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla?

W sobotę, 24 marca wystawę będzie można zwiedzać od 13.00 do 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął prezydent Damian Bartyla.

Wstęp wolny.

Oficjalna strona festiwalu: http://www.bytom-model-festiwal.pl
BYTOM_2018_PLAKAT_141.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.