Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Powraca Festiwal Modelarski

Powraca Festiwal Modelarski Data publikacji: 22 marca 2018Ta informacja z pewnością ucieszy entuzjastów modelarstwa zarówno tych, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kunsztownym tworzeniu modeli, jak i tych, którzy lubią nacieszyć oko misternie wykonanymi egzemplarzami. 24 i 25 marca w Hali na Skarpie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz czternasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych.

Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal ma charakter otwarty. Swoje prace mogą zaprezentować zarówno indywidualni modelarze, jak i zrzeszeni w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu brało każdorazowo udział ok. 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Co roku niebagatelna była też liczba zwiedzających tę niecodzienną wystawę – ponad 3 tys. osób. Organizatorzy wydarzenia – MDK nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy „KARB” nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla?

W sobotę, 24 marca wystawę będzie można zwiedzać od 13.00 do 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął prezydent Damian Bartyla.

Wstęp wolny.

Oficjalna strona festiwalu: http://www.bytom-model-festiwal.pl
BYTOM_2018_PLAKAT_141.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.