Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Powraca Festiwal Modelarski

Powraca Festiwal Modelarski Data publikacji: 22 marca 2018Ta informacja z pewnością ucieszy entuzjastów modelarstwa zarówno tych, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kunsztownym tworzeniu modeli, jak i tych, którzy lubią nacieszyć oko misternie wykonanymi egzemplarzami. 24 i 25 marca w Hali na Skarpie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz czternasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych.

Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal ma charakter otwarty. Swoje prace mogą zaprezentować zarówno indywidualni modelarze, jak i zrzeszeni w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu brało każdorazowo udział ok. 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Co roku niebagatelna była też liczba zwiedzających tę niecodzienną wystawę – ponad 3 tys. osób. Organizatorzy wydarzenia – MDK nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy „KARB” nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla?

W sobotę, 24 marca wystawę będzie można zwiedzać od 13.00 do 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął prezydent Damian Bartyla.

Wstęp wolny.

Oficjalna strona festiwalu: http://www.bytom-model-festiwal.pl
BYTOM_2018_PLAKAT_141.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.