Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Powalczą o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii

Powalczą o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii Data publikacji: 14 lutego 2018Już po raz piąty odbędzie się w naszym mieście konkurs ortograficzny „Trzy Pokolenia”, w którym wyłoniony zostanie Bytomski Mistrz Ortografii. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 16 lutego!

Do walki o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii mogą przystąpić uczniowie bytomskich szkół: podstawowych (klas siódmych), klasy drugiej i trzeciej gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych/ponapodstawowych, słuchacze bytomskich szkół dla dorosłych, słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszonych uniwersytetów trzeciego wieku, inne osoby związane z Bytomiem i zainteresowane sprawdzeniem własnej znajomości zasad ortografii języka polskiego.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 16 lutego /w przypadku przesłania zgłoszenia pocztą tradycyjną liczy się data na stemplu pocztowym/, zaś sam konkurs odbędzie się 7 marca  w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu.

Warto dodać, że piąta edycja konkursu „Trzy Pokolenia” zbiega się z jubileuszem 35-lecia Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, dlatego organizatorzy wydarzenia – Centrum Kształcenia Ustawicznego i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku – chcą zaprosić na wyjątkowe święto języka polskiego połączone ze śląskimi akcentami. Temat dyktanda będzie dotyczył Śląska i jest to też temat przewodni tej edycji konkursu. Autorką tekstu dyktanda po raz czwarty będzie Barbara Michałek – Kierownik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach.

Patronat nad konkursem objęli: prezydent Bytomia Damian Bartyla, prof. dr hab. Ewa Jaskółowa – Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin znajdziecie Państwo na stronie internetowej organizatora: www.cku.bytom.pl


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.