Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Potrzebuję czasu"

"Potrzebuję czasu" Data publikacji: 10 kwietnia 2016Podczas wczorajszego /9 kwietnia/ Balu Charytatywnego zbierano środki dla podopiecznych Domu Nadziei. Wszystko aby pomóc im wyjść z uzależnienia. By uwierzyli w siebie, w swoje możliwości, by mogli nauczyć się być silnym i umieć mówić „nie”.

Goście mogli wylicytować cenne przedmioty. Był obraz bytomskiego malarza Andrzeja Styrny, koszulka reprezentanta Polski w piłce nożnej Jakuba Błaszczykowskiego, a Premier Polski Beata Szydło przekazała komplet dwóch filiżanek z grawerem z 24-karatowego złota. Zastępca Prezydenta Aneta Latacz wylicytowała figurę motyla z Galerii Stalowe Anioły. Z samych licytacji zebraliśmy prawie 17 tysięcy złotych, a to przekłada się na 605 godzin terapii dla młodzieży – informuje Karol Walas, rzecznik prasowy fundacji.

To już trzeci taki bal. W tym roku wszystkie zebrane środki przeznaczone będą na dofinansowanie terapii w ramach kampanii „Potrzebuję czasu”. By pokonać swoje słabości potrzeba siły, pracy i wytrwałości. W przypadku uzależnień dochodzi jeszcze czas – dużo czasu. To nauka życia na nowo. Niestety środki jakie otrzymuje Dom Nadziei pokrywają jedynie połowę kosztów potrzebnych terapii, dlatego takie akcje są potrzebne – powiedział Karol Walas.

Organizatorem balu był Dom Nadziei.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół Trak Band. Na scenie pojawili się uczestnicy programów „Must be the music” oraz „Mam talent”. Janusz Cielecki zaprezentował swój muzyczny repertuar, a iluzjonista Tomasz Kabis, szlifujący swoje umiejętności od ósmego roku życia, postarał się aby widownia uwierzyła, że niemożliwe jest możliwe. Gościem specjalnym była Anna Popek, bytomianka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.  

W holu restauracji zaprezentowano wystawę obrazów wychowanków Domu Nadziei. Dzieła zostały namalowane pod czujnym okiem malarki Grażyny Burzak.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.